Hava Durumu

Devlet; PKK ile görüşebilir sen görüşemezsin, hatta gülümseyemezsin bile

Yazının Giriş Tarihi: 05.04.2023 14:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.04.2023 11:31

Düştükleri çukurdan bir türlü çıkamayan malum zevat ne yapacağını şaşırmış şaşkın ördek misali. Çırpınıyor çırpındıkça da etrafa çamur sıçratıyor. Bir ara çukurun çamurun güzel olduğunu anlatma gayretine düştüler, bu söylemleri halk arasında itibar görmeyince, rakipleri için ama onlar da bir zaman bu çukurun içerisinde idiler iftirasına başvurdular.

Çok daha güzel deyimler ve atasözleri var durumlarını anlatmaya ama ne benim ne de gazetenin terbiyesi bunu yazmama izin vermiyor.

Bu; Amerikancı, kafası ve cüzdanı batıdan fonlanan laikler, ulusalcılar, Atatürkçülerile biraz da Müslümanımsı zevata seslenerek daha önce de yazmıştım. Tekrar ediyorum, Devlet; terör örgütü ile görüşebilir, ama sen onlara gülümseyemezsin bile.

Belli bir süredir “Millet İttifakı” içinde resmen ve gayri resmi olarak yer alanlar, Vatan evlatlarının Millet İttifakı’nın PKK/YPG bağlantılarından rahatsız olmasından endişe ile sık sık Ak Parti hükümeti tarafından önceki yıllarda hayata geçirilmeye çalışılan “Çözüm Süreci” çalışmalarını gündeme ve medyaya taşıyarak, adeta bakın siz bize HDP/PKK ile gizli ittifak kurdunuz diyorsunuz ama zamanında Ak Parti de PKK’lılar ile kol kola idi yalanına sarılmaktadırlar.

Artık sır olmaktan çıkmış, herkesin bildiği gibi, Abdullah Öcalan Türkiye’ye teslim edildiği ilk günden beri devletin görevlileri, asker ve sivil istihbarat kanadı onunla gizli görüşmeler içine girmişti. Hatta bu görüşmeler Uluslararası boyutta başka ülkelerin gözetiminde yapılmaya başlanmıştı. Amaç artık terörü kökten bitirmek, bu beladan sonsuza kadar kurtulmaktı.

En son FETÖ’nün basına sızdırdığı Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan görüşmedir. Bu görüşmelerin faydasız ve kendi inisiyatifi dışına çıkmasından rahatsız olan Erdoğan; hiç kimsenin cesaret edemeyeceği bir adım attı. Arabulucu rolü üslenen üçüncü ülke taraflarını devre dışı bırakarak PKK ile doğrudan görüşme bu işi taraflar arasında toplumsal bir mutabakat zemininde çözmeye çalıştı.

Bunun adına “Çözüm Süreci” dendi. Gündemi yakından takip edenler tarafından iyi bilindiği üzere bu süreç; HDP, PKK ve oyunun dışına itilen başta İsveç ve ABD olmak üzere diğer ülkeler tarafından baltalandı. İçimizdeki FETÖ’nün de taşeronluğunu göz ardı etmemek lazım.

Şimdi o dönemde, bu çerçevede yapılan işler ve görüşmeler sık sık sosyal medyada, yandaş gazeteciler, sözde Ulusalcılar, Atatürkçüler, Temel’i kaymış Müslümanımsı zevat ve müttefik olmanın çaresizliği içerisinde ortaklarını savunmak zorunda kalan sözde Ülkücüler tarafından sık sık yazılıp çizilmekte, adeta muhataplarına “Evet biz seçilebilmek için onlarla ittifak yaptık, ama bak siz de çözüm sürecinde onlarla kol kola gezdiniz, görüştünüz.” diyerek olayı çarpıtmaktadırlar.

Efendiler, Devlet; ülkesinin, milletinin, devletinin menfaatleri gerektirdiği zaman, terör örgütleri ile de görüştüğü gibi savaştığı düşmanları ile de görüşebilir, hatta şeytanla bile görüşebilir. Böyle şartlarda ve gerektiğinde ülkeyi yönetenler için bir tercih değil hatta bir zorunluluktur da.

Bu görüşme ve pazarlıklar, insanımıza ülkemize musallat olmuş, yabancı dost ya da öyle görünen, düşman devlet istihbarat örgütlerinin taşeronluğunu yapan katiller sürüsü ve onların başları ile görevi gereği görüşmedir.

Bu çalışma ve görüşmeler; o örgüt ve yandaşlarına bir sempati sevgi değildir. Türkiye’nin çıkarları için gerekirse baldıran zehri içmektir. Allah’ın ayetlerine “Çağlar ötesinden gelen karanlık ses” diyenler ve onların yoldaşları bu durumu anlayamazlar.

Bu zevat şunu bilmelidir, belki de bilerek yapıyorlar. Bir ülke vatandaşları, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri vs. terör örgütleri ile görüşemezler, yardım edemezler, ittifak kuramazlar, sempati dahi besleyemezler, hatta onlara gülümseyemezler bile.

Aksi halde onlarla aynı kefeye konulursunuz. Kimse aklımızla alay etmesin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.