Hava Durumu

Nerede O Eski Solcular…

Yazının Giriş Tarihi: 15.04.2023 19:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.04.2023 19:04

Yıllardır her platformda, FETÖ’nün siyasi ayağı nerede diye soruyordunuz, şimdi gördünüz mü neredeymiş. Ak Parti’nin FETÖ ile iltisakları sebebiyle, partisinden tasfiye ettiği ne kadar siyasetçi varsa, bir kısmı CHP listelerinden diğer bir kısmı da ittifakın diğer partileri listesinden Milletvekili adayı oldular.

Bu gerçeği gören, olanları kabullenemeyen bazı yandaşların feryatları bunun en açık kanıtıdır.

Zaten seçilirlerse KHK ile işten atılan FETÖ’cülerin tamamını tekrar göreve getireceklerini kendileri söylüyor. PKK irtibatlı olan siyasetçileri ve Batının ajanlarını da aynı şekilde özgürlüklerine kavuşturacaklarını söylüyorlar.

Kendilerini Solcu, Kemalist, Atatürkçü, Ulusalcı, Laik, Batıcı vb. tanımlayanların düştükleri duruma bakar mısınız? ABD 6. Filosuna defol diye mitingler yapan, Bağımsız Türkiye, Yaşasın Halkların Kardeşliği, Kahrolsun Amerika ve Batı Emperyalizmi diye slogan atan solcular nerede.

Kendileri biz Türk değil Türkiyeliyiz der bize de Irkçı derlerdi, şimdi bakıyorum hepsi Ulusalcı Irkçı olmuş.

İtiraf etmeliyim ki yıllarca karşılıklı mücadele ettiğimiz o solcu arkadaşların yokluklarını samimi bir duyguyla arıyoruz. Nerede o idealist, omurgalı, inandığı değerlerin savaşını veren. Kavganın da bir raconu, hukukunu bilen solcu arkadaşlar. Bir gün bu arayış içine gireceğimi kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

Machiavelli'nin gayri insani ve gayri ahlaki düşüncelerinin aradan geçen yaklaşık beş yüz yıllık tarihe rağmen hangi sebeple olursa olsun, günümüzde hâlâ uygulama alanı bulması insanlık için bir yüz karasıdır. Siyasetçinin; hiçbir hukuki, ahlaki ve dini sınır tanımaması, savunageldikleri Batılı değerler üzerine inşa ettikleri hukuk devleti ilkesi, insan hakları ve demokratik kavramlar adına bile bir utançtır.

Siyaseti ahlaktan ve dinden ayıran, her türlü din kuralı ile ahlak kuralını hiçe sayan, amaca ulaşmak adına hiçbir kural tanımadan, her türlü yolu mubah gören Makyavelizm’in zirvesi ruhlarında vücut bulmuş siyasetçiler ile Erdoğan düşmanlığında kalbini kin bürümüş sözde Müslümanlar; gözleri dönmüş bir halde siyaset arenasında ölesiye bir savaşın içine girmiş gibi hep birlikte saldırıyorlar.

Toplumda her türlü kin nefret tohumları atıyor, inanlara ağza alınmayacak hakaretler yapıyorlar, sonra da dönüp Erdoğan’a toplumda ayrımcılık yapıyor, ayrıştırıyor gibi iftira atıyorlar.

Başına örülen bütün çoraplara, Dünya’da yaşanan Pandemi ve Ukrayna savaşına rağmen son yirmi yılda yüz yıldır yapılamayan hizmetleri yapan kalkınmayı gerçekleştiren, Sayfalara sığmayacak sayıda hizmetleri yapan, Dünya siyasetinde, çevremizde oyun kuran, kurulan oyunları bozan, Türk Devletletleri Teşkilatı’nı kuran, Karabağ’ı işgalden kurtaran, Libya’da Dünya’nın oyununu bozan, FETÖ ve PKK Terörünü yok eden, vesayet odaklarını yıkan Erdoğan’a soğan patates ile saldırıyorlar.

Bu kendilerini akıllı alemi sersem zanneden zevat; halen eski Türkiye’de olduklarını zannediyorlar. Milletin bu riyakarlıklara, takiyelere pirim vereceğini zannediyorlar.

Yanıldıklarını yakında çok acı bir şekilde anlayacaklar. Kurmayı hayal ettikleri düzeni bu millet sandıkta başlarına yıkacak ne Pensilvanya’dan aldıkları emirle kurdukları partileri ne de partileri içinde kurdukları Değişmez Genel Başkanlık diktatörlüğü kalacak.

Bunları yazın bir kenara.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.