Hava Durumu

Sakın kimsenin burnunu kanatmayın

Yazının Giriş Tarihi: 26.04.2023 15:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.04.2023 15:32

Evet, sakın kimsenin burnunu kanatmayın, illa kanatacaksanız birini tutun parasını verin ona ya da örgüt üyesine yaptırın!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kameraların karşısına geçmiş "Demirtaş kimin burnunu kanatmış da cezaevinde?" diye soruyor. Ceza yargılaması Hukukuna yeni bir kıstas getiriyor. Eğer birinin burnunu kanatırsanız suç işlemiş olursunuz. Örgüt üyeliği, Örgüt Yöneticiliği ve faili azmettirme artık suç sayılmayacak.

Engin Altay’ın bu savunması, kırk yıldır PKK ve uzantısı siyasilerin bile aklına gelmemişti. Doğrusu bir hukukçu olarak bizim de aklımıza gelmezdi.

Bu içtihada göre; Selahattin Demirtaş, Fetullah Gülen, Osman Kavala, FETÖ’cü İmamlar vb. birçok sanık veya mahkumlar kimin burnunu kanatmışlar.Neden içerideler!Hatta biraz daha gayret etse Abdullah Öcalan’ın da kimsenin burnunu kanattığı görülmemiştir, o da suçsuz diyecek.

Bunlar alemi sersem kendilerini akıllı sananlar, sayıları da azımsanamayacak kadar çoklar.

Bunun gibi aynı türden;hatta adının başında Prof. unvanı olan bir başka kişi başta olmak üzere bir kısım zevat ile benzerleri degeçenlerde; Erdoğan’ın dışarıdan getirttiği özel kâğıt ile oy pusulalarının basıldığını, hangi adaya oy verirseniz veriniz, özel bir yazılım ile tercih mührünün Erdoğan’ın hanesine işaretlendiğini iddia ediyorlardı.

Bu iddiaya göre bütün oyların Erdoğan’a çıkması diğer adaylara bir oy dahi çıkmaması gerekecek. Bu saçma sapan yalana inanan azımsanamayacak sayıda insan olduğunu, paylaşımı beğenen veya yorum yapanların sayısından anlıyorsunuz.

Durun daha bitmedi, yazdıkça aklıma geliyor.

Çağdaş!, İlerici! Laikus familyasından,kendiliğinden zeki ve akıllı bir başka zevatda Çamlıca Kulesi’nde kurulu bir sistem olduğunu, buradan insanlar üzerine manyetik sinyaller gönderen vehissedilmeyen frekans üzerinden yayılan dalgalar ile insanların bilinçaltına etki ederek istedikleri bir partiye oy vermeye yönlendirildiklerini söylüyordu. Şaka değil.

Ben artık bunların çok özel formül bir karışım içtiklerini düşünmeye başladım. Başka türlü mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.

Demek ki geçen İstanbul yerel seçimlerinde Çamlıca Kulesi’nde görevlendirilen Ak Partili arkadaş yanlış tuşa basmış olsa gerek manyetik sinyaller altı ok şeklinde insanların bilinçaltını etkiledi oylar İmamoğlu’na gitti. Dijital çağda teknolojinin de böylehassas ayarları var, herkesi bu yerlerde çalıştıramıyorsunuz.

Bu arkadaşların Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu; Alevi’yim diyor "Hz. Ali’yi önemli bir İslam düşünürü" zannediyor, “Kitapları var, okumuyorlar.” diyor.  Muhterem, Nehcü’l-belâga’dan habersiz Hz. Ali’yi bilmeyen bir alevi, çapsızve sığ bilgi esintisi hissediyor, acıyorsunuz.

Son komedi; İyi Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu geçen gün katıldığı bir TV canlı yayınında Masadan kalkma sürecinin diğer genel başkanların bilgisi dahilinde planlanmış bir strateji olduğunu söyledi.

Dervişoğlu, "Masadan bilerek kalktık. Bütün bu olup bitenler kurgulanmış, planlanmış bir stratejiydi. Bu plan da müştereken oluşturuldu diyebilirim. Genel başkanlar biliyordu. İki Belediye Başkanının Başkan Yardımcısı olacağı biliniyordu. Kazanamayacak aday diye takdim edilen sayın Kılıçdaroğlu'nu kazanacak aday haline getirmek için bir hamle gerekiyordu. İktidara karşı strateji uyguladık" dedi.

Derin strateji, mucidi Davutoğlu olsa gerek.

Aynı maddeden müttefik Müsavat’a da içirmişler olsa gerek, yoksa “Ağam bizimle eğeniyi” mi demeliyiz.

İşin başka bir komik tarafı nedir biliyor musunuz; bu tarz üretim malı zevatlar, kendini eğitimli, aydın, bilinçli seçmen vatandaş, Ak Parti ve benzeri partilere oy veren kişileri de cahil, akılsız sürü olarak tanımlamaları.

Dedim ya demek ki bu özel bir karışımı içince; kendini böyle zeki, akıllı, aydın karşındakini de aptal görüyorsun.

Yarabbi, siyaset ve makam uğruna ne karakterler batıyor ne değerler çürüyor.

Neyse;Allah müstahakkını versindiyelim, en azından bayram günü bizleri biraz gülümsetmiş oldular.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.