Bursa spor kamu oyunun gündemi, 1. Lig'de kalma ümitlerini kanımca yitiren Bursaspor'un bundan sonraki durumunun ne olacağı yönünde.
Bursaspor son yıllarda yaşadığı düşüsün benzerini büyükşehir konumundaki şehirlerde defalarca tekrarlanıyor olmasına rağmen Bursa'da etki tepkiye düşünüyor.
Bunun nedenleri Bursa'nın spor kenti, projesiyle dünyanın en çok ilgi çeken stadına sahip ve de şehrin en önemli markalarından Bursaspor'un Süper Lig şampiyonu apoletli olmasındandır.
İşte böylesine Bursa'da yaşayan her kesimin sahiplendiği bir değeri hak etmeyen liyakatten uzak, üstlendiği sorumluluktan  bi haber, vizyonsuz ve de ekonomik gücü olmayan yöneticilerin iş başına gelmesi son yıllardaki başarısızlık grafiği kaçınılmaz olmuştur.
Hal böyle olunca da mali durumun içinden çıkılmaz hala gelmesi aslında Bursaspor'un gönüllerde çoktan düşürmüştür.
Peki, spor kentinin takımı Bursaspor'un bu duruma düşmesinin sorumlusu kimler biliyor musunuz?
Söyleyelim...
Koşulsuz şartsız genel kurul üyeleridir...
Öyle değil mi?
Yeşil beyazlı kulübün hiç de arzulanmayan bu hallere düşmesine sebep gösterdiğimiz yöneticilerin bu görevlere atamayla ya da Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile gelmediklerine göre bahaneyi başka tarafta aramaya gerek var mı?
Kulübün namusu, ana yasası niteliğindeki tüzük de belirtilen başkan olabilme sıfatlarını yerine getirememiş Emin Adanur'u kulübün başına kim getirdi?
Yönetici olmak için çok paranızın olması yeterli kriter değildir.
Nitekim Bursaspor camiasının şimdilerde yaşadıkları ne kadar aciz durumda olduğunu görüyoruz.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen küme düşmeye ramak kalmış takımlarını bir umut diyerek binlerce taraftarı destek vermeyi sürdürüyor.
Bazen düşünmüyor değilim.
Sahadaki futbolculardan çok tribündeki taraftarın mücadele verdiğidir!
Matematiksele olarak küme düşmemiş olsa da Bursaspor için bu saatten sonra yapılacak bir şey var mı, çok zor.
En çok da şuna üzülüyorum.
Bu şehrin takımı, markası Bursaspor'un başarısız olup küme düşmesini siyasi menfaat gören iki yüzlü insanların çevremizde adam diye dolaşıyor olmalarıdır.
Unutulmamalıdır ki, küme düşen sadece kentin markası Bursaspor değil şehrin de düşecek olmasıdır.