BURSASPOR YÖNETİMİ HEMEN İSTİFA ETMELİ!

KARADAĞ'DA YENİLEN HURMALAR, BURSA'DA SİZİ TIRMALAR!

ALİ AKMAN'IN SÖZLEŞMESİNİN FESHİNDEN KULÜBÜN MÜ, SİZİN Mİ MENFAATİNİZ VAR?

RECEP BÖLÜKBAŞI, ALİ AY, MESUT MESTAN, ERKAN KAMAT! SON 10 YILDA KAÇ LİRA VERGİ ÖDEDİNİZ?

BURSA KAMUOYU'NDAN, BURSASPOR YÖNETİMİNE ZOR SORULAR!

KUŞÇUBAŞI'NA SAHİP ÇIKIN. SİTTİN SENE (60 YIL) BENİM GİBİ HELAL YİYİCİ GAZETECİ BULAMAZSINIZ!

     Köşemizin müdavimi ve müdavimi olmaya aday aziz okuyucularımız! Hepimizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, hürmetlerimi arz ediyorum.

     Geçtiğimiz hafta yayınlanan "Karadağ'da yenilen hurmalar, Bursa'da sizi tırmalar! Ali Ay, Mesut Mestan, Erkan Kamat. Son 10 yılda kaç lira vergi ödediniz?" başlıklı yazımız, Bursa'da gündem oluşturdu.  Bursa kamuoyunun çok değişik kesimlerinden gazetemizin (elektronik olan-olmayan) posta kutusuna mesajlar yağdı. Geçtiğimiz hafta yayınlanan yazımıza Recep Bölükbaşı'yı ilave edip, profesyonel çalışan Adil Cenkçiler'i çıkartmamız gerekiyor. Bizim işimiz yönetim ile. Bursaspor'un profesyonel çalışanlarını gündemimize almak, adetimiz değil.

     24 Mayıs 2014 yılında Bursaspor başkanı seçilen Recep Bölükbaşı'dan itibaren başlayan süreçte, Bursaspor'un mali yapısı, her geçen gün daha kötüye gitti. Yaklaşık 8 yıllık süreçte görev alan Sayın Recep Bölükbaşı, Sayın Ali Ay, Sayın Mesut Mestan ve halen başkanlık görevini sürdüren Sayın Erkan Kamat, ne yazık ki Bursaspor'u adeta iflasa sürükledi.

     Basiretsiz yönetim anlayışı ile Bursaspor'u sportif başarı, sağlıklı finans yapısı konusunda berbat eden bu isimler; başkanlık görevlerinden ayrıldıktan sonra, milyonlarca Türk Lirası alacakları olduğunu iddia ederek Bursaspor kulübünün gelirlerine temlik koydurdular.

     Bursaspor'un başarılı futbolcusu Ali Akman ile sezon başından bu yana sözleşme imzalamayı beceremeyen mevcut yönetim, 1 Şubat 2021 tarihinde Bundesliga ekibi Eintracht Franfurkt'a 4 yıllık imza atan Ali Akman'ı,    2 Şubat 2021 tarihinde "Yönetim kurulumuzun bugün yapılan toplantısında, Bursaspor Kulübü'nün altyapısında yetişen Ali Akman'ın etik dışı transferinden ve davranışlarından dolayı süresiz kadro dışı bırakılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir" açıklamasıyla kadro dışı bırakıldığını duyurdu.

     Bursa kamuoyu tarafından dillendirilen konular ile ilgili geçen hafta  son derece net sorular sormuş, 'kestane kebap  acele cevap' demiştim ama şu ana kadar bir cevap alamadım. Biz, sormaktan üşenmeyiz. Bursa kamuoyu adına bu hafta tekrar soralım.

     Sayın Erkan Kamat, ara transfer döneminin sona erdiği, borçlarından dolayı Bursaspor'un transfer yasağının sürdüğü bir zamanda,  Karadağ'da ne işin var?

     Karadağ'da harcadığın paralar, kimin cebinden çıktı? 500 bin Türk Lirası'nı nereden buldun?

     Sizin şahsi maddi durumunuz için; 'Sinek sekizli gibi. Cebinde çay parası yok' şeklindeki iddialara ne cevap vereceksin?

     Elektrik parasını ödeyemeyen kulübün başkanı, stres atmak için 500 bin Türk Lirası harcar mı?

     Karadağ'da yediğin hurmaların, Bursa'da seni tırmalayacağını hiç düşünmedin mi?

 

RECEP BÖLÜKBAŞI, ALİ AY, MESUT MESTAN, ERKAN KAMAT! SON 10 YILDA KAÇ LİRA VERGİ ÖDEDİNİZ?

     Bursaspor eski başkanlarından Ali Ay'ın kulüpten 117 milyon Türk Lirası, Mesut Mestan'ın 13 milyon Türk Lirası alacağı olduğu ve bunları tahsil etmek için Bursaspor'un gelirlerine temlik koydurdukları  biliniyor. Henüz göreve yeni başlayan Erkan Kamat'ın bile "Ben de cebimden yaklaşık 5 milyon Türk Lirası harcadım" diye söylenmeye başladığı yakın çevresi tarafından dillendiriliyor.

Bursaspor Eski Başkanı Recep Bölükbaşı

Bursaspor Eski Başkanı Ali Ay

     Yahu siz kimsiniz? Dudak uçaklatan bu rakamları, kayıtlara kendi alacağınız olarak geçirirken, herhangi bir usulsüzlük yaptınız mı?

     Alacaklı olduğunuzu söylediğiniz miktardaki parayı, siz hiç bir arada gördünüz mü?

     Son 10 yılda ne kadar vergi ödediniz?

     Size, lotodan, piyangodan büyük ikramiye mi çıktı?

     Mısır'da ya da bilemediğimiz bir ülkede, dedenizin dedesinden miras mı kaldı? 

     Sayın Recep Bölükbaşı, Sayın Ali Ay, Sayın Mesut Mestan, Sayın Erkan Kamat'ın kendileri ve 3. dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarının gelir giderleri, Bursaspor'un tüm kayıtları, devletimizin ilgili kurumları tarafından incelemeye alınmalı ve yasalara, mevzuata aykırı bir durum tesbit edilmesi halinde gereği mutlaka yapılmalı.  (Bu bölümün altını çizelim ki devletimizin ilgili kurumları ve bu kurumların kıymetli yöneticileri, gerekli işlemleri gecikmeden yapsın.)

     28 Şubat 2021 Pazar günü akşam saatlerinde Yeni Marmara Gazetesi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında, 1 Mart 2021 tarihinde ise Yeni Marmara Gazetesi'nin basılı sayfalarında yer alan; "Karadağ'da yenilen hurmalar, Bursa'da sizi tırmalar! Ali Ay, Mesut Mestan, Erkan Kamat. Son 10 yılda kaç lira vergi ödediniz?" başlıklı yazımın ardından paniğe kapılan yönetim, alelacele toplanarak; "Daha önce kulübümüz tarafından  kadro dışı bırakılan Ali Akman'ın sözleşmesi, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda, karşılıklı olarak feshedilmiştir." açıklamasında bulundu.     

Bursaspor Eski Başkanı Mesut Mestan

Bursaspor Başkanı Erkan Kamat

Yönetim Kurulu'nun kadro dışı kararının oy birliğiyle alındığı açıklanırken, sözleşmenin karşılıklı feshedilmesi kararının oy birliği mi, oy çokluğu mu ile alındığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

BURSA KAMUOYU'NDAN, BURSASPOR YÖNETİMİNE ZOR SORULAR!

     1- 28 Şubat 2021 akşam saatlerinde, Yeni Marmara Gazetesi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yayınlanmaya başlayan Bursalı Kuşçubaşı'nın; 'Karadağ'da yenilen hurmalar, Bursa'da sizi tırmalar! Ali Ay, Mesut Mestan, Erkan Kamat. Son 10 yılda kaç lira vergi ödediniz?' başlıklı yazısının ardından, hemen ertesi günü; 'Daha önce kulübümüz tarafından  kadro dışı bırakılan Ali Akman'ın sözleşmesi, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda karşılıklı olarak feshedilmiştir.'  açıklamasında bulundunuz? Neden alelacele bu kararı aldınız?

     2- Bursaspor kulübünün bu fesih sözleşmesinden elde ettiği menfaatleri nelerdir?

     3- Bursaspor kulübünün değil de Bursaspor Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin şahsi menfaatleri  var mıdır?

     4- Fesih kararı, Bursaspor Yönetim Kurulu'nda kaç üyenin katılımı ile alınmıştır? Bu karara karşı çıkan yönetici olmuş mudur? Yönetim Kurulu toplantısına çağrılmayan yönetici var mıdır?

     5- Bursaspor başta olmak üzere, kulüplerimizin  büyük bir çoğunluğu adeta iflas etmiş durumda. Bursaspor'un (bilinen-bilinmeyen) 600 ile 700 Milyon Türk Lirası tahmin edilen, kredi ve borç faizlerinin  yanı sıra beceriksiz yönetim nedeniyle her geçen gün daha da artan bu borcu nasıl ödenecek? Bütün futbol kulüplerinde 'temiz eller' operasyonu acilen yapılmalı mıdır?     

     6- 28 Şubat 2021 günü gecesi, üstünüz açık mı uyudunuz? O gece uyuyabildiniz ise rüyanızda kabus mu gördünüz?

     7- Bursalı Kuşçubaşı'nın yazısının Yeni Marmara Gazetesi'nden kaldırılması için gazete yönetimi ve sahibi ile aracı kullanarak ricacı oldunuz mu?

     8- Yeni Marmara Gazetesi yönetimi ve gazete sahibinin 'Bursalı Kuşçubaşı' köşe yazısını yayından kaldırmayı reddetmesinin ardından, alelacele toplanarak Ali Akman'ın fesih kararını mı aldınız?

     9- Yeni Marmara Gazetesi yönetimi ve gazete sahibinin;  'özel hayata saygı' ilkesi gereği yayınlamadığı resim ve güvenlik kamerası görüntülerinin yayınlanmasından mı korktunuz?

    10- Bursaspor taraftarları, Bursalı siyasetçiler, Bursalı gazeteciler, Bursalı esnaflar, Bursalı  iş insanları velhasıl Bursa kamuoyunun tamamı, sizin beceriksizliğiniz konusunda hemfikir. Yine alelacele toplanıp, oy birliği ile karar alıp istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

     Eli öpülesi ninem ile pek kıymetli ve sevgili patronum Orhan Efe'nin korkusundan, Keles Kıranışıklar Köyü'ndeki büyük dayımın yanında, yaklaşık 2 hafta süren zorunlu ikametimi değiştirmek zorunda kaldım. Birkaç gün önce Karacabey Hayırlar Köyü'ndeki  küçük dayımın evine 'misafir' statüsünde transfer oldum.  Özellikle eli öpülesi ninemin baskın yapmasından korktum ve bu yer değişikliğini gerçekleştirdim. Geçmişte yaşanan aile içi miras tartışması nedeniyle eli öpülesi ninem, küçük dayım ile yıllardır küs. Bu yüzden Hayırlar Köyü'nde yaşayan küçük dayımın evini daha güvenli buldum. 

     Eli öpülesi ninem ile pek sevgili ve kıymetli patronum Orhan Efe'nin bir an önce kızgınlıklarının geçmesi gerekiyor.  Bu konuda, ağzı dualı okuyucularımı bu hafta da göreve davet ediyorum. Bursa kamuoyunu da eli öpülesi ninem ile pek sevgili ve kıymetli patronum Orhan Efe'ye baskı yapmaya davet ediyorum.

     Eyyy Bursa kamuoyu! Sizin adınıza soru sorarken iyi! Hurmaları yiyenleri tırmalarken iyi! Yasalara ve etik kurallara aykırı davranan, aziz vatandaşlarımıza 'devlet benim' diyerek tepeden bakan kamu görevlilerini sorular ile terletirken iyi!

     Ben size sahip çıktım, çıkıyorum, çıkacağım son nefesime kadar. Geç bulduğum bu köşeyi erken kaybedersem, sittin sene (60 yıl) benim gibi helal yiyici gazeteci bulamaz , çorbacı, köfteci, zarfçı, ihaleci gazetecilerle ve köşe yastıkları ile yaşamaya mahkum olursunuz. Aklınızı başınıza toplayın, bir an önce eli öpülesi ninem ile pek sevgili ve kıymetli patronum Orhan Efe'ye kamuoyu baskısı oluşturun!..

     Her Pazartesi günü, Yeni Marmara Gazetesi'ne beklerim efendim.                                 

Bursalı Kuşçubaşı