Saygıdeğer Cumhurbaşkanım; her konuşmanızda aile birlik ve beraberliğine önem verilmesini üstüne basa basa söylemenize rağmen milletvekilleri ve kurum yöneticileri şahsınızı dinlememektedir.

Dokuz senedir eşimin naklini İstanbul’dan Bursa’ya aldırmak adına yerel yöneticiler ve vekiller ile görüşmeme rağmen hiçbirinden olumlu dönüş alamıyorum.

Vatandaş olarak yerel yöneticiler, milletvekilleri ve kamu yöneticileri ile görüşebilmek adına ciddi zorluklar yaşamaktayız.

Bir vatandaş olarak derdimizi anlatmaya bir kapı bulmak adına yorulduk.

Aile birliğini ön planda tutmanıza rağmen sizin gittiğiniz yoldan devam etmiyorlar.

Vatandaşın dertlerine çözüm bulmak için düşünüp oluşturduğunuz BİMER ve CİMER’e birçok defa yazmamıza rağmen derdimizi çözecek yer bulamıyoruz, sistem olarak yanlış yönlendirmelerle karşı karşıya kalıyoruz.

Zulüm ile devam eden yolcuğun bitmesi amacı ile Sayın Cumhurbaşkanım zatıâlinize ne kadar ulaşmak istesek de bir türlü ulaşamadık.

Maalesef yerel yöneticileriniz vatandaştan uzaklaşmış olduğu daha fazla görülmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmalarından örnekler;

BİZ MİLLETE HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK.

Şeyh Edebali’nin o meşhur sözünden ilhamla söyleyecek olursak, aileyi yaşatmadan ne devleti, ne de milleti yaşatabiliriz. Bu açıdan aile, millet varlığımızın temelidir, asli dayanağıdır. Aile nesiller arasındaki değer aktarımının da en önemli aracıdır. Kişilik, okuldan ve toplumdan önce ailede inşa edilir, ailede oluşturulur.

(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN )