Hava Durumu

Bursa'nın valisiz vilayeti

Yazının Giriş Tarihi: 03.04.2023 16:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.04.2023 18:01

İnegöl'de pazar günü şahit olduklarımız karşısında eminim ki aklıselim olan herkese, "Sizin sporunuz batsın" dedirtmiştir.
Biri şehrin en önemli markası diğeri bu şehrin en önemli ilçelerinden birinin futbol takımları arsında oynanan karşılaşmada taraftarlar arasında yaşananlar hafızalardan zor silinir...
Günler öncesinden sosyal medya üzerinden iki kulübün taraftarları arasında başlatılan hiç hoş olmayan paylaşımlar pazar günü yaşanacakların habercisi gibiydi.
Karşılaşmayı izlemek üzere Line TV spor ekibi olarak İnegöl'e giderken Mobilyum AVM önünde onlarca polis ve jandarma ekibinin güvenlik noktası oluşturduğunu görünce adeta ürperdik.
Yeşil beyaz bayraklı ya da flamalı özel araçların dahi ilçeye girmesine izin verilmiyor güvenlik noktasında bekletiliyordu.
Maç saatine dakikalar kala yoğun güvenlik önlemleri altında topluca ilçeye giriş yaptırılan taraftarlar aynı şekilde stada alındılar.
Benzer bu durumları sözde husumetli takımların deplasman maçlarında rastladığımız görüntüleri şehrimizin bir ilçesinde karşılaşmak üzücüydü...
Ya sonrası yaşananlar.
Bordo beyazlı taraftarların insanın duyunca yüzünün kızardığı küfürleri koro şeklinde Bursasporlu oyuncular ve Bursa şehri aleyhine edilmesi cehaletten öte değildir.
Aynı şekilde yeşil beyazlı 250 kadar taraftarın da bordo beyazlı taraftarlara benzer nitelikte karşılık vermesinin izahı asla olamaz.
Sanki karşılaşma sahada değil de tribünlerde oynanıyor.


İyi oynayanın kazandığı kötü oynayanın kaybettiği doksan dakika sonunda iki takımın oyuncuları birbirlerini tebrik etti.
Sahada olması gereken oldu.
Peki ya taraftarlar arasında ne oldu bunca küfür, hakaret, kavga ve gürültü?
Pazar günü İnegöl Stadı'nın tribünlerinde sözümüz onlara kötü söz sarf eden kim olursa olsun şehrini-ilçesini sevmeyendir.
Bir kez daha gördük ki, İnegölsporlu taraftarların Bursa'nın ilçesi olmayı istemeyip il olabilme hayalleri içindeler.
Nitekim açtıkları "Valisiz Vilayet" yazılı pankart ile bu arzularını yansıttılar.
İnegölsporlu taraftarların il olma hayallerinin gerçek olabilmesi tribünlerden pankart açarak değil siyasi idare ortaya koyarak olabileceğinin hala farkında değiller.
Evet nüfus ve milli hasıla geliri olarak 46 ilden büyük olan İnegöl vilayet olmayı ziyadesiyle hak ediyor.
Ancak gözden kaçırılan bir gerçek var ki o da İnegöl'de yaşayanların büyük bir çoğunluğu il olmak istemiyor oluşudur!
Öyle değil mi?
Şayet istiyor olsalar bu işlerin tribünden pankart açıp avunmakla değil siyasi irade ortaya koyarak olabileceğini bilmelidirler.
Öyle ya, yıllardır her seçim öncesi ilçeye gelen AK Parti dışındaki tüm siyasi parti liderleri İnegöl'ü vilayet yapma sözü vermiyorlar mı?
İnegöllüler il olmak istiyorsa 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri tam fırsatı.
Görelim bakalım o zaman İnegöl il mi olmak istiyor yoksa ilçe olarak mı kalmak?
Bize göre Bursa İnegöl, İnegöl Bursa'dır.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.