Hava Durumu

Şimdi söz sırası milletin

Yazının Giriş Tarihi: 11.04.2023 17:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.04.2023 17:51

Fark etmiyor, hangi parti liderini dinlerseniz dinleyin 14 Mayıs seçimleri Türkiye'nin geleceği anlamında bir dönüm noktası olarak ifade ediliyor.
Sizlerde duymuşsunuzdur...
"Ya aydınlık Atatürkçü yarınlara devam edeceğiz ya da orta doğu karanlığına gömüleceğiz."
"Kılıçdaroğlu altılı masanın değil HDP'nin adayıdır."
"Hesap sormaya geliyoruz"
Gibi benzer söylemler endişe verici olduğu kadar kaygı vericidir.
Bir aydan daha az sürenin kaldığı seçimler öncesi liderlerin seçmeni ikna etme anlamında kullandığı dil üslubu çok önemlidir.
Çünkü liderlerin kavgada dahi söylenmeyecek bir birlerine sarf ettiği sözlerden cesaret alan bazı kişiler daha fazlasını karşısındakine sarf etmesi çoğu kez üzücü durumlara neden olabiliyor.
Bunun için 15 Mayıs sabahının her günün sabahından farklı olmayacağı için bugün siyaseden karşıt görüşte olan dostlarımızla hayatımızı devam ettireceğimizi asla unutulmayıp söylem ve de davranışlarımıza dikkat etmeliyiz.
Netice itibarıyla siyasetçiler ne söylerse söylesin ne vade-derlerse etsin seçimlerin kimin kazanacağına halk iradesinin karar vereceği gerçeği değişmeyeceğine göre kötü söze ve de davranışa gerek yok.
Partilerden daha çok ittifakların yarışacağı seçimlere bu yönde gidilmesi seçmen tercihi için de kolaylık sağlamaktadır.
Nitekim seçmen sadece gönül verdiği bir partiye değil kazanması olası ittifakları tercih ederek oyunun boşa gitmediğini görecektir.
Ayrıca halen pek çok kişi sadece tek oy pusulasıyla cumhurbaşkanı adayına oy kullanılmasının yeterli olacağını zannetmektedir.
Halbuki adından da anlaşılacağı gibi Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri yapılacaktır.
Hem cumhurbaşkanlığı için hem de TBMM'de şehrinizi temsil etmesini arzu ettiğiniz  milletvekili adayları için oy kullanılacaktır.
Yani iki ayrı oy pusulasıyla iki ayrı sandığa oy atılacak.
Netice itibarıyla her şeyden önemlisi seçimlerin bir süreç olduğunu, sonuçta kazanının gibi kaybedenin de olacağı düşüncesiyle ülkemiz için hayırlı olanın iş başına gelmesini dilemeliyiz.
Hele ki, ülke olarak dört bir yanımız savaşlarla acı ve göz yaşının hakim olduğu bir dönemde huzur ve barış içinde hayatımızı sürdürebiliyor olmamız bizleri bölmek için fırsat kollayanlara seçim sonuçları en büyük ders olacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.