Ligin tamamlanmasına bir haftalık bir zaman kaldı. Bursaspor rakibi Eskişehirspor karşısında farka koşan takım oldu.

Sahaya sürülen kadro Onur Atasayar’ın dışında tamamen altyapı oyuncularıydı.

Bursaspor savunmasının yine kontrolsüz yakalandığı bir pozisyonda ilk golü bulan Eskişehirspor oldu. Onur Arı ile durumu (1-0) yapan Eskişehirspor’un bu golüne Bursaspor, 15. dakikada cevap verdi ve Tuğbey ile beraberliği sağladı. (1-1)

İlk yarı dengeli bir oyun oynayan her iki takım kaderi ikinci yarıya kalmıştı. Maçın ilk dakikası içinde Bursaspor, Kerem’in uzun pasını iyi değerlendiren Burak topu Eren Güler’e aktarınca Bursaspor’un galibiyet golü geldi… (1-2)

İlk dakikada gelen bu gol Bursaspor’un oyun şeklini ve hücum gücünü tamamen değiştirdi. Bu kez 4 dakika sonra İlk golün kahramanı Tuğbey farkı ikiye çıkaran golü filelere gönderdi.  (1-3)

Artık top kontrolü ve hücum etkisi tamamen Bursaspor’un kontrolündeydi. Gerek saha içi kısa pasları ve gerekse boş alanları kontrol etmesi olması gereken oyun şekliydi. Bursaspor’da her geçen hafta birlikte oynamanın verdiği avantajla daha rahat top kullanmaya başladı.

Yapılan oyuncu değişimleri de olumlu olunca, rakipten top çalmaya kadar her şey Bursaspor adına gelişti.

Onur Atasayar’ın getirdiği topu iyi kullanan Berat Altındiş durumu (1-4)’e getirdi.

Maç bu sonuçla tamamlanacak derken uzatmanın son bölümünde Çağatay Yılmaz skoru belirledi. (1-5)

Bursaspor’un rahat kazandığı maçta Emirhan’a verilmeyen penaltı hakem için en belirgin hata olarak hafızalara kazındı.

Yine Bursaspor’un hücum hattında ofsayt pozisyonlarına dikkat etmemeleri tarihi farkın kaçmasına neden olurken, önümüzde oynanacak olan Keçiörengücü maçı futbolcular için tam bir sınav olacaktır.