Hava Durumu

Başkan Aktaş, Bozbey’e meydan okuyor..!

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2024 13:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 13:49

Ak Parti’den yeniden aday olarak gösterilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Merinos AKKM’de düzenlediği toplantıyla “İşimiz Bursa, Gücümüz Bursa” sloganıyla geçirdiği 5 yılı ve vizyon projelerini anlattı iki gün önce.

Büyük bir coşku ve ilgiyle izlenen Başkan Aktaş, şehri daha ileriye taşıyacak yeni dönemdeki vizyonunu ve gerçekleştireceği projelerini ‘Ulaşan Şehir, Dirençli Şehir, Yeşil ve Yaşanabilir Şehir, Üreten Şehir, Yaşayan Şehir ve Yaşatan Şehir’ olmak üzere 6 ana başlık altında anlattı.
Coşkulu bir kalabalığa konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Ulaşımda devrim” niteliğinde yatırımların müjdesini verdi.

Akıllı çözümler, yeni raylı sistemler ve toplu taşıma araçlarıyla Bursa’nın ulaşımını modern ve konforlu hale getireceklerini vurguladı.

* * *

Ak Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Recep Altepe’nin de katıldığı proje tanıtım toplantısında Başkan Aktaş en büyük rakibi Mustafa Bozbey’e de meydan okudu...

Bursa milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti ve MHP il başkan ve yöneticileri, AK Parti geçmiş dönem milletvekilleri ve geçmiş dönem belediye başkanlarıyla birlikte toplantıya birçok sivil toplum kuruluşu da katıldı.

Başkan Aktaş birçok proje arasında ‘Ulaşım’ ve ‘Kentsel Dönüşüm’e özel önem verdi.

Üzülerek söylüyorum ki deprem acı bir gerçek. Şehrimiz gibi aktif fay hatları geçen yerler için deprem önemli bir konudur. Önümüzdeki dönemin en önemli konu başlığı şüphesiz kentsel dönüşümdür. Ortak akılla, dirençli bir Bursa için şimdi dönüşüm zamanı...’ diyerek yapacaklarını sıraladı.

Son dönemde başlattıkları 14 farklı dönüşüm projesi ile 11 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacaklarını belirtti ve yeni dönem için de kakarlılıklarının altını çizdi.

Belediye Başkanlıkları AK Parti’de olmayan Mudanya ve Gemlik’te de kentsel dönüşümü hız kesmeden sürdüreceklerini söyledi.

Yeni dönem için 100.000 konutlu kentsel dönüşüm projesini yaşama geçireceklerini müjdeledi.

* * *

Hanlar bölgesinde tarihi bir yapılaşmaya imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi ile bölgede Payitaht şehir Bursa’nın tarihini ön plana çıkarmayı sürdüreceklerini hanlar bölgesinde olduğu gibi Heykel, setbaçı, yeşil, Emirsultan da yapacakları çalışmalarla bu bölgeyi de turstik açıdan gün yüzüne çıkaracaklarını belirten Başkan Aktaş, kimi projelerle kendisine sataşan rakibi Mustafa Bozbey’e de gönderme yaparak ‘Ben de ona soruyorum; Sen 20 yıl belediye başkanlığı yaptın. Allah aşkına Nilüfer’de ne yaptın? Anlatabileceği değil 20, 10 tane projesi yok” diyerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı için insanın bir hikâyesi bulunması gerektiğini vurgulaması bir meydan okumaydı ve büyük alkış aldı.

Bir türlü bitmek bilmeyen Arasta konusunda 14 yaşına giren kızıyla ilgili verdiği örnek de ilginçti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.