Hava Durumu

Bozbey işe nereden başlayacak, önceliği ne olmalı?

Yazının Giriş Tarihi: 04.04.2024 19:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 19:05

4 dönem, 20 yıl Nilüfer Belediye Başkanlığı ardından geçen dönem Büyükşehir’de Alinur Aktaş’a karşı seçim yitiren Mustafa Bozbey bu kez ipi göğüsledi ve Erdoğan Bilenser’den bu yana Rahmetli Hikmet Şahin, Recep Altepe ve Alinur Aktaş’a kadar AK Parti yönetiminde olan Büyükşehir’i CHP’ye kazandırdı.

Öncelikle hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz...

Bu gün Büyükşehir Belediyesini resmen devralacak...

Ve ardından çalışmalara başlayacak...

Başkan Bozbey, ulaşımdan kentsel dönüşüme, spor tesislerinden sağlık yatırımlarına kadar vaat ettiği birçok projeyi bu günden itibaren yaşama geçirmek için kolları sıvayacak.

İşe nereden başlayacak, önceliği ne olacak bunu seçim öncesi bir televizyon programında sorulan soruya karşı verdiği yanıtta Güvenli Kent için Kentsel Dönüşüm’e atıf yapmış ve Kent Anayasası olan Çevre Düzeni Planı oluşturarak başlayacaklarının altını çizmişti.

Yani işe buradan başlayacak...

Önce Kent Planı’nı yapacak...

* * *

Başka öncelikleri neler olacak, olmalı diye düşünecek olursak eğer,

Önceliği seçimler öncesi söylediği ‘Benim Mega projem umutlu, mutlu çocuklar için kenti yeniden inşa etmektir’ dediği eğitim, sağlık ve sosyo ekonomik düzey konularında Bursa’ ilk sıralara yükseltecek çalışmalara öncelik verecek.

Mustafa Bozbey, 20 yıllık Nilüfer Belediye Başkanlığı’ en büyük referansı olarak gösteriyor.

Başkan Bozbey, hedef politikaları dâhilinde oluşturdukları 5G sisteminin açılımını ‘Gelişen, Güçlenen, Güvenli, Geçinen ve Gülümseyen Bursa’ olarak yapmıştı kamuoyuna propaganda sürecinde.

5G teknolojisi nasıl mobil ağlar ile dijital bağlar kuruyorsa biz de kentimizde herkese ulaşabilecek ağları, hiç kimseyi dışlamayacak şekilde bağlar kuracağız’ demişti.

2050 vizyonu, kentsel dönüşüm, yeniden yeşil Bursa, fuar-kongre-gümrük-e-ticaret-depolama ve Ar-Ge Merkezi, meydan projeleri, ulaşım, yeraltı açık-kapalı otopark sistemleri, tarım ve kırsal destekler, spor merkezleri, afet-koordinasyon ve afet müdahale planı, gençlere ve esnafa yönelik projeler, eğitim ve engelli hizmetleri alanları bu öncelikli alanlar olarak görülebilir...

* * *

Başkan Bozbey Nilüfer Belediye Başkanı seçilmeden önceleri de tanıdığımız bir isim...

18 Nisan 1999 seçimlerinde DSP'nin Nilüfer Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimden zaferle çıkarak, Nilüfer'in üçüncü belediye başkanı olmuştu.

Yeni yapılanan Nilüfer'e çağdaş bir kentleşme vizyonu kazandıran Bozbey, 5 yıllık başarılı bir çalışma döneminin ardından, 28 Mart 2004 seçimlerinde bir kez daha Nilüfer Belediye Başkanlığı'na aday oldu.   Başkan Bozbey bu süreçte bir "ilk"e imza atarak, Bursa'nın siyaset tarihinde merkez ilçelerde iki dönem üst üste seçim kazanan ilk ve tek belediye başkanı olmuştu.

Ama bu sonraları için de yinelenerek üst üste 4 dönem Nilüfer Belediye Başkanlığı yapan bir yerel yönetici oldu.

Başkan Bozbey, insan ilişkilerinde sıcak, yerel yönetimlerde artık ustalaşmış, yapıcı bir isim.

Bursa’nın en büyük sorunlarının başında ulaşım geldiğini belirten Başkan Bozbey, Bursa’da herkesin yürüme mesafesinde toplu taşımaya ulaşabilmesini sağlayacak çalışmalar konusunda çok iddialı.

Kolaylıklar diliyoruz, Bursa’ya kim iyi, güzel işler yapmışsa, insanların yaşamını kolaylaştırmışsa Bursalıların bunu unutmayacağı açıktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.