Hava Durumu

Erkan Başkan işe Sosyal Politikalarla başlıyor...

Yazının Giriş Tarihi: 29.05.2024 18:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 18:28

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimler sonrası düzenlediği basın toplantısında yakın zamanda ilçeye kazandıracakları hizmetler ve yapacakları yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.

Başkan Aydın, Haziran ayının ilk haftasında hizmete açılacak olan Osmangazi Meydanı’ndaki Halk Lokantası’nda Bursa medyası ile buluştu.

Mustafa Dündar’ın seçimler öncesi birkaç etkinlikle hizmete açtığı Osmangazi Meydanı’ndaki Osmangazi Belediyesi’ne ayrılan bir bölümde Bursa basınıyla buluşan Başkan Aydın, toplantının yapıldığı bölümün Haziran’ın ilk haftasında açılacak Halk Lokantası ile ilgili bilgiler vererek başladığı konuşmasında Osmangazi Meydanı’nı hazırlayanlara teşekkür etti ve önümüzdeki süreçte yapacakları projelerle ilgili bilgiler verdi.

Bursa deprem kuşağında bir kent olduğu için konuşmasında ağırlığı deprem ve depreme hazırlığa ayırdı...

Kısa bir süre önce Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığında düzenlenen İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katıldığını ve Bursa Afet Müdahale Plânı ve yapılması gereken çalışmaları değerlendirdiklerini belirtti.

* * *

Devlette devamlılık esastır’ gereği Dündar’ın yaptığı Osmangazi Meydan’ında açmayı planladığı ‘Halk Lokantası’nın Haziran ayının ilk haftasına yetiştireceğini belirten Başkan Aydın, 3 yahut 4 çeşit yemeğin 80 lira olacağını söyledi.

Özellikle dar gelirli yurttaşlarımıza hizmet verecek lokanta saat 11 ile 15.00 saatleri arasında açık olacak ve günde yaklaşık bin kişiye hizmet verecek.                                                                                                                 Yemekler self servis şeklinde aynı anda 300-350 kişiye hizmet verecek şekilde planlanmış...

3 milyona yaklaşan bir Anakentte bin kişi devede kulak, denebilir...

Uygulama belki başka yerlerde de çoğaltılabilir ancak bu kez de belediyenin esnafa rakip olacağı endişelerine karşı da Başkan Aydın, ‘Amacımız onlarla rekabet etmek değil’ diyor...

Belki bu gelişme kimi esnafın fahiş fiyat uygulamalarına da bir neden olabilir hiç kuşkusuz.

* * *

Alt yapı olarak Osmangazi’de son yıllarda alt yapı ve Osmangazililerin yaşamlarını kolaylaştıran önemli projeler uygulanmış ve çalışmalar yapılmıştı.

Şimdi Başkan Aydın yeni projeler geliştirirken ilk başlarda hem vaatlerini gerçekleştirecek ve hem de daha çok eksikliği hissedilen sosyal politikalara ağırlık ağarlık verecek gibi...

Başkan Aydın Fetih kutlamalarına ayrı bir önem veriyor...

Kutlamaların devlet töreniyle olması kararı alınabilirse eğer gelecek yıllar fetih şenlikleri daha kapsamlı ve coşkulu olabilir.

Hem bunu MHP de istemektedir...

* * *

Başkan Ertan Aydın, insan ilişkilerinde bir yerel yöneticinin taşıması gereken hemen bütün özellikleri barındıran, içten, açık ve yapmacıksız, güvenilir bir siyasi profile sahiptir.

2. dönemin ardından 3. dönem Milletvekilliğine başlamış olması da ona siyasette önemli bir deneyim kazandırmış bulunmaktadır.

Osmangazi’de geçmiş dönem hizmetleri için Mustafa Dündar ve ekibine geçmişte yapılan hizmetlere her fırsatta teşekkür etmesi, Osmangazi için yararı dokunan ve dokunacak olan her kesimle iyi ilişkiler içinde bulunma yönelimi aslında öncelikle Osmangazililer açısından bir şans olsa gerektir.

Başkan Erkan Aydın’ın başlarken önceliği depreme hazırlık olmak üzere sosyal politikalar oluyor, demiştik.

Kreş ve Öğrenci Yurdu gibi eksikliklerin hayırseverlerin destekleriyle giderileceğini söyleyen Başkan Aydın, kaçak yapılaşmayla da mücadelede kararlılığını vurguluyor...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.