Hava Durumu

Salonlar, meydanlar  ısınmaya başladı...

Yazının Giriş Tarihi: 06.02.2024 19:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 19:20

31 Mart Yerel seçimlerde geri sayım sürerken, partilerin Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlıkları adaylarının açıklanmasının ardından meydanlar ve salonlarda hareketlilik hızlandı.

Adaylar bir yandan kent merkezi ve ilçelerdeki etkinliklere, davetlere katılma yarışına girerken aynı zamanda da Sosyal Medya kanalıyla projelerini anlatma çabasına girdi.

Türkiye, yerel seçimlere hazırlanırken, adaylar iletişim teknolojilerinin her yönünden yararlanarak seçmene ulaşmaya çalışıyor...

Seçim denildiğinde genellikle sloganlar, bunların yazılı olduğu afişler, broşürler, mitingler ilk akla gelse de kimi iletişim metotlarından da uzaklaşma eğilim görülüyor.

Büyük meydan mitinglerinin azalmaya başladığı, giydirilmiş araçlarla müzikli, marşlı, sloganlı cadde turlamalarının da azaldığı bir süreç yaşanmakta...

Yani gürültü ve görüntü kirliliği konusunda inceden bir duyarlılığın gelişmekte olduğu gözleniyor...

Son haftalara doğru belki hareketlilik bu konuda artabilir..!

* * *

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte siyasi iletişim araçları hem gelişti ve hem de arttı.  

Dolayısıyla seçimlerde siyasi partiler, kitlelere ulaşmak için artık birçok farklı yöntemlere de sahip...

Ancak yine de afişler halen gerek siyasette gerekse gündelik reklamcılık etkinliklerinde rol oynamayı sürdürmekte kuşkusuz.

Duvarlara asılan afişler artık daha büyük boyutlarla ve parası da ödenerek kent içi duyuru tahtalarına asılabiliniyor.

Ve aydalar bununla birlikte günlük programlarını oluşturdukları gurup ve kişilere Sosyal Medya kanallarıyla iletiyorlar.

* * *

Büyükşehir Başkan Adaylığının kesinleşmesinin ardından çalışmalara hız veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çalışmalara hız verdi.

Aktaş, günlük programlarını Sosyal Medyadan paylaşıyor ve buralardaki etkilikleriyle ilgili canlı yayınların linklerini veriyor ve Inter-aktif bir yöntemle seçmene ulaşmaya çalışıyor.

Aktaş, geçtiğimiz Pazar günü Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank ve 

Muhammed Müfit Aydın, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım İlçe Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demir, Bitlis-Ahlat’a bağlı Taşharman ve Kömüryaka Köyleri Dernek binasını miting gibi bir kalabalıkla hizmete açtı.

* * *

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu da seçim çalışmaları kapsamında ON-Medya bünyesindeki Yeni Marmara Gazetesini ziyaret etti ve çalışanların ve yazarların sorularını yanıtladı, projelerini anlattı.

Seçimlere iddialı girdiklerini belirten Türkoğlu, delikanlı sözü verdiğini belirterek ‘Beton Bursa’yı, Kirli Bursa’yı yeniden Yeşil bursa yapmaya geliyoruz, kuşkunuz olmasın’ dedi.

* * *

Yeniden Refah Partisi’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın da önceki gün aday olduktan sonraki ilk basın toplantısını yaptı.

AK Parti eski il Başkanı Sedat Yalçın, iki saati aşan toplantıda Bursa ile ilgili geniş bir sunum yaptı.

Ulaşım ve Kentsel dönüşüme ağırlık verdiği sunumunda Bursa ile ilgili hemen her konuya değindi ama çok önemli olduğunu belirttiği turizm konusunu sunumunun en sonuna bırakması dikkat çekti.

CHP Büyükşehir Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in kent caddelerinde giydirilmiş araçlarını gördüm ama kendisinin bir programına katılma şansı bulamadım henüz...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.