Hava Durumu

AĞABEYLİK VE EMANET (2)

Yazının Giriş Tarihi: 24.04.2023 15:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.04.2023 15:43

Bursamızın siyasi atmosferini oluşturan siyasi partilerin aday listelerine bakarsak listeler yine aynı eski tas eski hamam denilen cinsten. Üç milyonluk Bursayı Ankara'da temsil edebilecek kadrolar , çok yetersiz. Bilhassa iktidarı elinde bulunduran AK Parti İl Teşkilatlarını eskiden olduğu gibi bugünde liste savaşlarında istenilen performansı göstermemesinin listedeki seçilecek sıralardaki isimlerden anlayabiliriz. Öncelikle liste başına getirdikleri birinci bölgeden Mustafa Varank'ın Bursa ile hiçbir bağı yoktur. Bu şahsın memleketindeki teşkilatlar karşı gelmiş olacak ki palas pandıras Bursa'dan liste başı yapılmış. Belki bu şahsı Bursa'nın bir yerinde arabadan in şuraya git deseler adresini dahi bulamayacak birisi olduğu aşikar. AK Parti'nin ilk beşe kadar olan sıralaması da, hakeza bundan önceki dönemde Bursamıza hiçbir hizmeti getirmemiş hatta Bursamızın  tek bir sorununa parmak basmamış vasat adaylardan oluşmakta. Bunlardan birisi tek başına aday olsalar hiç birisi seçilemez .lakin beşinci sıradan sonraki adaylar ilk dört sırayı Ankara'ya taşır. Zaten siyasette de bir kaide vardır. Siyasette yükselmek istiyorsan başkalarının sırtına basman gerekir.

AK Parti'nin ikinci bölge listesinin başına , sanki matah bir şeymiş gibi Efkan Ala konmuş. Bu şahıs kimdir hiç bileniniz var mı? 

Valilikten İçişleri Bakanlığına alınmış ve 15 Temmuz FETÖ darbesi sırasında İçişleri Bakanıdır. Yani  Türkiye'nin iç güvenliğinden sorumlu bir bakandır. O günkü  PKK liderleri ile Oslo'da başlayan görüşmelerde, anlaşılan 10 Maddelik mutabakat metnini 28 Şubat 2015 yılında Dolmabahçe Sarayında HDP'li  milletvekilleri ile birlikte yazan ve imzalayan heyetin başında vardır. Merak edenler internet ortamında Dolmabahçe mutabakatı görselleri diye girdiklerinde görebilirler. 10.10.2015 tarihinde 103 kişinin olduğu Ankara garı bombalanmasıyla ,17.02.2016 tarihinde 28 kişinin olduğu Genel Kurmay lojmanları önündeki canlı bomba hadisesi, Ocak 2016'da 11 kişinin öldüğü Sultanahmet Meydanı canlı bomba hadisesi , Haziran 2016' daki 43 kişinin öldüğü Atatürk Havalimanı saldırıları nedense bu zatın İçişleri Bakanı olduğu dönemde meydana gelmiştir. Darbe sonrası verdiği bir demecinde <<81 ilin 71'inin emniyet müdürü ve daire başkanları ile yedi bin istihbaratçının altı bin beş yüzünün Fetöcü olduğunu söyleyen de bu zattır.

Peki bu zatı 15 Temmuz darbesi gecesinde, halk sokaklara dökülmüş emniyet güçleri ellerindeki yetersiz silahlarla direnmeye çalışırken , Gölbaşı'nda özel harekat binaları bombalanırken o gün İçişleri bakanlığı koltuğunu işgal eden bu şahsı ortalarda göreniniz hiç var mı ? Şöyle bir hafızamızı tazeleyin. Sayın Cumhurbaşkanı halkla birlikte o gece sokaklardayken Cumhurbaşkanımızın yanında Efkan Ala'yı hiç gördünüz mü ? Göremezsiniz zira 15 Temmuz günü Sayın Cumhurbaşkanı Marmaris'te tatil yapıyor, ordunun üst kademesi İstanbul'daki bir düğünde , içişleri bakanı memleketi olan Erzurum'a gitmiş , o  gün adeta Fetöcü eşkıyaya devlete teslim kapıları açılmış gibi bir durum hasıl olmuştur.

Bu zat darbe sonrası görevden alınmış ve çok matah biriymiş gibi AK Parti genel başkan yardımcılığına getirilmiş. Ne hikmetse 2 dönemdir AK Parti 2. Bölgeden ilk sırada Bursa milletvekilliği ile taltif edilmiştir. İlla ki listeye bir Erzurum'lukonulacaksa , Bursa'da doğup büyüyüp yaşayan başka bir Erzurum'lu yok mu ?

Devam edecek…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.