Hava Durumu

KANLA YOĞRULAN TOPRAKLAR (1)

Yazının Giriş Tarihi: 11.05.2024 16:03
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 16:03

Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur diye eskilerin bir sözü vardır. Bu sözün anlamını günümüze Yahudiler tarafından bugün kan gölüne çevrilmiş Kudüs ve Gazze topraklarına uygularsak ,,Müslümanlar tarafından en büyük ikinci makam olan Kudüs’ün üzerinde kara bulutların nasıl indirildiğini görebiliriz. Yahudi aynen ayrıkotu gibi önce Ortadoğu’da lokal bir bölgeye kök saldı. Daha sonra da dikkatle toprak altından ve üstünden bütün Filistin topraklarını esir alır hale geldi.

Tarihte Beni İsrail denilen kavim yaptıkları taşkınlıklar nedeniyle Mısır’dan kovulduktan sonra Hz. Musa önderliğinde yıllarca yersiz ve yurtsuz çöllerde dolaştılar. Zira tarih boyunca Yahudi kavmi bir devlet kuramamıştır. Zira diğer milletlerin kanını emerek beslendikleri için bir devlet olma ihtiyacını da hissetmemişlerdir. Tarih sayfalarında hep azınlıkta kaldıkları için de azınlık psikolojisi gereği kendi aralarındaki birlik ve beraberlikleri hep üst seviyede olmuştur. Yahudiler yerleşik düzene geçmeden önce Sina Çölü’nde amaçsızca savrulup giderlerken sonradan hahamları, güya kutsal toprakları Tevrat’a atfen arzı mevudvaadedilmiş topraklar adı altında ütopyadan ibaret bir hayal ortaya atmışlar. Bu ideal onları çölde yok olmaktan kurtarmış ve bugünkü Filistin topraklarına kadar getirmiştir. 

Arzı mevut ideali ,Sadece Yahudilerin beyinlerine kazınmakla kalmamış, Yahudi yıllardır, kafasındaki bu ideale ulaşması için maddi anlamda tüm tedbirlerini de almıştı. Kuran-ı Kerim de İsrail oğullarının anlatıldığı ayetleri okuyanlar veya geçmiş tarihin sayfalarını karıştıranlar, Yahudilerin Kudüs hasretiyle yanıptutuştuklarını anlayabilirler. Sonuç da bugün, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul kararı, Birleşmiş milletlerde ret edilmesine rağmen,2018 yılı 14 mayıs da elçiliğini Kudüs’e taşıdı. Hem de Kudüs’ün gerçek sahipleri olan Filistinlilerin üzerine bombalar ve kurşunlar yağdırarak, ölüm kusan asker ve silahları ile birlikte, 62 Filistinliyi şehit 2500 den fazla Filistinliyi yaralayarak açılışı yaptılar. Trump’un bu icraatı üzerine, sanki birden bire uykudan uyanıyormuşçasına, Türkiye’yi idare ettiğini zannedenlerden yüksek perdeden sesler yükselmeye başladı. Türkiye’nin gündemi de birden bire Kudüs’e çevrildi. Devletin en yüksek kademesindekiler, iktidarı ile muhalefeti ile, İsrail ve ABD yi kınama yarışına girdiler. Eğer İsrail için bir şeyler yapmak veya bazı yaptırımlar uygulanacaksa, kınamalar protesto mitingleri, ağlama Kudüs şarkıları yetmez. Bu tür faaliyetler sadece vicdanlarımıza su serperek serinlememize vesile olur. Bugünkü Siyonizm hakim olduğu bir dünyada, büyük çabalar sarf ederek birleşmiş milletlerden karar çıkartmak da yetmez. Nitekim de yetmediği görüldü. Trump’un, yıllardır ABD’nin başkanlarının imzalamadığı, Kudüs’ün İsrail in başkenti olarak tanınması kararını 2018 yılındabasın önünde imzaladı. Bugünlerdeolduğu gibi, Müslüman ülkelerin halkları birden bire gaflet uykusundan uyanmışcasına yüksek perdeden protestolar yükselmişti. Türkiye takdire şayan bir şekilde sayın cumhurbaşkanının gayretleri ile İslam işbirliği teşkilatını olağanüstü toplayarak, aldığı kararla B. Milletlere başvurarak ABD’nin aksine büyük bir çoğunlukla karar aldırdı. Ama bu kararın hiçbir kıymeti harbiyesi olmadı. B.Milletler Genel Kurulunda dünya devletlerinin dörtte üçten fazlası ABD’nin aksine karar almasına rağmen ABD tarafından veto edilince bu kararın uygulanması mümkün olmadı. Hiçbir şey olmamış gibi, ABD geldi büyükelçiliğini Kudüs’ün batısına taşıdı. Bugünkü teşkilat yapısı içerisinde B Milletler nezdinde atılacak bir adım da, artık Kudüs konusunda müspet bir anlam ifade etmez. Lafla peynir gemisi yürümediği gibi artık, hamasi nutuklarla, dünya liderimiz var gibi yakıştırmalarla Kudüs meselesi çözülmüyor. Madem ki bir dünya liderimiz var diye bazı hayalci fanatikler öğünüyor ya, bak işte kendini dünya lideri gören birisi geldi Kudüs’ü karıştırdı. Bizim dünya liderimiz nerde? Demek ki lafla ve yakıştırma sözlerle lider olunmuyor. Önce ekonomik gelişmeni gerçekleştireceksin ve başkalarına muhtaç olmaktan kendini kurtaracaksın. 

    Devam edecek…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.