Ben size Yeminli Mali Müşavir Şahin Gencal’ı; Şahin Ağabeyimi nasıl anlatsam ki.

Yurtsever aydın kimliğiyle; mesleki birikimi ve başarılı meslek odası başkanlığıyla; CHP’ye kattığı değerlerle; nezaketiyle örnek alınası bir kişiliktir.

Ve…

O, sadece Bursa’nın değil, yurdumuzun en değerli doğa ve hayvan severlerindendir.

****************************

‘’Hayvanları sevmeyen insanları sevemez’’ diyen Şahin Gencal sahipsiz hayvanlara;çok büyük emekle, özveriyle, risk üstlenerek;yağmur çamur, yaz kış demeden atlamış arabasına dağda ovada(Uludağ yolu başta olmak üzere, Alaattinbey, Başköy, Akçalar, Meşeliköy, Bademli, eski Mudanya yolu ve çevresi)dile kolay tam 22 yıl boyunca;et, tavuk, mama, ekmek, su, ilaç, merhem götürmüş; can dostlarının koruyucu melekleri olmuştur;yüreğindeki derin merhamet ve şefkatle.

BURUK VEDA

Gece yarısı uyku tutmayınca açtım bilgisayarımı Facebook’da geziniyordum ki; Şahin Gencal’ın sayfasındaki veda metnini görünce soluğum tıkandı, kalakaldım.

Lafı uzatmaya ne hacet; metin, özetle şöyleydi:

"BURUK BİR VEDA"

(…) Sorumluluk duygusu taşıyan hassas ve duygulu insanlara bu dünya çok çok zor olduğu için, bu KALP, bu YÜREK yoruldu..

Siz, eksi 20 dereceyi bulan Uludağ’ da yaşam savaşı veren hayvanları; bu canlar aç diye uyuyamamanın ne demek olduğunu,sıcak yatağınıza girerken hiç düşündünüz mü?

İnsansanız ve vicdanlı iseniz mutlaka düşünüyorsunuzdur.

Evet değerli arkadaşlarım..

Rutin kontrol için gittiğim hastanede, anjiyo neticesi, damar daralması görüldü ve beş adet stent takıldı.

Uzmanların uyarısı doğrultusunda, 22 yıldır,"Kimsesiz canların canı olabilmek" adına sürdürdüğüm sokak hayvanlarını besleme ve bakım ilişkimi, elimde olmayan nedenlerle bırakmak zorunda kalıyorum.

Çok üzgünüm. İfade etmekte zorlanıyorum . Bazı dostlar bilir, onlara;" Bu canlar için bir gün daha fazla yaşamak, arzuladığım tek şeydir" derdim...

********************

Hayat bu...

Herşeyin bir bitiş noktası var, tıpkı başlangıç noktası gibi. Bu iki nokta eşittir. Birileri başlangıca sevinir, birileri bitişe.

Ben, bitişe üzüldüm Keşke başlangıca geri dönebilsem...

Sevgiyle kalın.

YAZININ DİPNOTU:

Yılardır geniş bir alanda besleme yaptım. Bu dönemde çok hayvansever dostlarla karşılaştım. Bunu bir bayrak yarışı olarak düşünüyorum. Benden sonra gelen genç arkadaş gurubu var, çok hevesli ve istekli insanlar var.

Sevgili dostlar, artık bu nöbet sizin.

Uludağ yolu başta olmak üzere, Alaattinbey, Başköy, Akçalar, Meşeliköy, Bademli, eski Mudanya yolu ve çevresi artık sizlerin sorumluluğunda.

Yüzlerce hayvansever dostlara sesleniyorum,

Lütfen, "KİMSESİZ CANLARIN KİMİ OLUN, CANI OLUN"

Şahin Gencal; o naif, o hümanist kişiliğiyle duygu yüklü bir ‘’veda’’ yazısı yazmış ve bizlere nöbeti devralma çağrısı yapmış.

Öyleyse hemen kolları sıvamalı; onun dediği gibi;‘’kimsesiz canların kimi olmalı, canı olmalı’’.

**********************

Dostluğuyla onurlandığım Şahin Ağabeyime minnettarlıkla teşekkür ediyor; sağlık diliyorum.