Geçtiğimiz maçlarda sürekli geri pas yaparak oynamaya çalışması rakiplerin işine geliyordu. Bu oyun anlayışınınSamsunspor karşısında terk edilmiş olmasıyla birlikte, sürekli ileri oynaması, rakip takımlar için her zaman tehlike yaratılacak demektir.

Şansız bir şekilde Mehmet Akyüz’ün vurduğu topu çelmek isteyen L. Çapan istemeyerekte olsa top filelerle buluştu.

Mağlup duruma düşmesine rağmen mücadele gücünden bir şey kaybetmeyen Bursaspor yapılan orta sonrası topu elle oynaması hakem tarafından penaltıyla cezalandırdı.

Penaltıyı kullanan Emirhan Aydoğan beraberliği sağladı.

Ancak sahadaki oyuna baktığımız zaman Bursaspor’un rakibi Yılport Samsunspor’a göre daha üstün oyun ortaya koyduğu görülüyordu. Bu umut Bursaspor’un bu maçı kazanacağının sinyali gibiydi.

İlk yarı boyunca Acolatse ve Ofosu sağlı sollu akınlar yaparak savunma oyuncularını zorladılar. Ne var ki her ikisinın de maça hazır olmadıkları gözlemlendi.

Bünyamin ve L. Çapan hata yapmasına rağmen savunmayı toplayan isimlerdi. Burak Altıparmak ise sağ kanat savunmasında ağır futbolu nedeniyle zaman zaman aksamalar meydana geldi.

İsmail ve M. Bruno çabukluğu ve ortaya koyduğu futbol her geçen gün iyiye gidiyor. Hele ki Bruno’nun attığı galibiyet golü takıma büyük moral kazandırdı.

Yapılan oyuncu değişimlerinde bu kez Fatih Tekke hata yapmadı. Bruno’nun asistini iyi değerlendiren Batuhan Kör, attığı gol ile hem kendini geliştirecek ve hem de büyük moral kazanarak tecrübesini geliştirecek oyunculardan biridir.

Oyuna sonradan dâhil olan Namık Alasgarof, Kerem Şen “al da at” dercesine yaptığı asisti gole çevirince takım zevkten dört köşe oldu.

Böylece 5. maçta beş gol atarak, biri kendi kalesine olmak üzere haftanın en karlı takımı oldu. Bu galibiyet gelecek için beklentileri daha da arttırmış oldu…

Bu arada kaleci Erhan’ı da başarılı oyunundan dolayı kutlamak gerekir.

Bu galibiyetten sonra Tuzlaspor maçı daha da önem kazanmıştır. Lige iyi başlayan Tuzlaspor maçı bir yerde kilit bir maç olarak düşünmek mümkündür.