Loading...

Yeni hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ

Türkiye 24 Temmuz 2017 17:55
Videoyu Aç Yeni hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ
A
a

Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu. Başbakan Binali Yıldırım Başkanlığı'nda toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantı, saat 11.30'da başladı.
Kabinede yapılan değişikliğin ardından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu (Bursa Milletvekili), Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ilk kez Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.
Daha önce Bakanlar Kurulu'na Adalet Bakanı olarak katılan Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı olarak katılan Fikri Işık ve Sağlık Bakanı olarak katılan Recep Akdağ, başbakan yardımcıları olarak toplantıda yer aldı.
Daha önce başbakan yardımcılığı görevlerini yürüten Nurettin Canikli Milli Savunma Bakanı, Numan Kurtulmuş da Kültür ve Turizm Bakanı olarak Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba (solda), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu (ortada) ve Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik (sağda)
YENİ HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BOZDAĞ
Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu. Aynı zamanda başbakan yardımcısı olan Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapıyor.
BAŞBAKAN YARDIMCILARININ GÖREV DAĞILIMLARI
Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
''Bakanlarımız yeni görevlerine başladılar. Önceki bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum teşekkür ediyorum. Yeni atanan bakanlarımızın herbirine görevlerinde başarılar diliyorum. Bugünkü Bakanlar Kurulumuzda gündemin yenilenen eğitim öğretim programının bilgi sunumu Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz tarafından yapıldı. Başbakanımız, başbakan yardımcılarının görevlerine dair değerlendirmeler yaptı. Milli Güvenlik Kurulu, MİT, TOKİ, TMSF ve Türkiye Varlık Fonu doğrudan Sayın Başbakanımıza bağlı olarak çalışacaktır.
Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ (sağda), Fikri Işık (ortada) ve Hakan Çavuşoğlu (solda)
BAŞBAKAN YARDIMCI BEKİR BOZDAĞ'IN GÖREVLERİ
Hükümet Sözcülüğü, TBMM ile ilişkiler, Danıştay'la ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT ve Anadolu Ajansı ile ilgili konular, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından;
BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK'İN GÖREVLERİ
Ekonominin koordinasyonu ve bankalar, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından deruhte edilecektir.
BAŞBAKAN YARDIMCISI FİKRİ IŞIK'IN GÖREVLERİ
Milli Güvenlik Kurulu kararlarının takibi, reformların ve yatırımların koordinasyonu Başbakan Yardımcısı Fikri Işık tarafından yerine getirilecektir. Ayrıca RTÜK, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurulu da Fikri Işık'a bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecektir.
BAŞBAKAN YARDIMCISI RECEP AKDAĞ'IN GÖREVLERİ
Başbakan Yardımcımız Sayın Recep Akdağ, Kıbrıs işleri koordinasyonu, yatırım ortamının iyileştirilmesi, AFAD ve yatırım ajansı ile ilgili çalışmaları yürütecektir.
BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU'NUN GÖREVLERİ
Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu (Bursa Milletvekili) , Medeniyetler İttifakı Projesi, yüzüncü yıl anmaları ile ilgili hazırlıklar konuları üzerinde çalışacak. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı, Sayın Çavuşoğlu tarafından ilgilenilecektir."
Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat