Engin ÖZKONUK/ÖZEL HABER

Geçtiğimiz günlerde Kestel’in köylerini etkisi altına alan dolu ve yağmur nedeni ile zarar gören çiftçilere ve mahalle sakinlerine bir ziyarette Kestel Yeniden Refah Partisi’nden geldi.

 

Gözede, Alaçam, Kozluören, ve Aksu Mahallelerini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi, dolu ve sel baskınından zarar gören köylünün sıkıntılarını dinleyerek, incelemelerde bulundular. Konuya ilişkin konuşan Kestel Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Yakup Acar,”Son günlerde bölgemizi etkisi altına alan şiddetli yağmur ve dolu Kestel’imizin dağ köylerinde yağmurla beraber derelerde taştı. Bu doğa felaketi çiftçilerimizin mahsüllerinde tahribata yol açtı. Gözede, alaçam,Orhaniye Osmaniye Aksu gibi mahallelerimiz de özellikle Gözede mahallemizde böğürtlen ve kiraz gibi meyvelerde ciddi hasarlar bıraktı” dedi.

 

 

“ÜRÜNLER PARA ETMİYOR”

Başkan Acar, “Yine Aksu mahallemizde daha önce yapılan kanalizasyon ve içme suyu çalışması sırasında dar ve yetersiz bırakılan künklerin artan su sebebiyle köyün üst tarafındaki derenin taşmasına neden olduğunu üç evinde etkilendiğini öğrendik.  Bizler de ilçe başkanlık olarak bu mahallelerimize geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Hasarı yerinde görüp istek ve taleplerini dinledik. Son yıllarda uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçilerimizin sıkıntılarını dinledik. Özellikle ilaç gübre fiyatlarındaki artış, akaryakıt üzerinden alınan yüksek vergiler nedeniyle mazotun pahalı olması ve taban fiyat uygulamasındaki ürünün para etmemesi çiftçilerimizin sıkıntılarının başında geliyor” ifadelerini kullandı.

 

 

“MAHSÜLLER PARA EDECEK”

Başkan Yakup Acar, “Yeniden Refah partisi olarak bizler milletimiz için biz varız sloganıyla Türkiye’nin en genç lideri Dr.Fatih Erbakan beyin liderliğinde iktidara gelir gelmez ilk iş olarak çiftçilerimize akaryakıt üzerinden alınan vergileri kaldıracağımızı, mazotu yarıya indireceğimizi, kotaların kaldırılacağını, bu gibi durumlarda çiftçilerimizin zarar etmemeleri için mahsülleri devlet tarafından alım garantisi verileceğini, çiftçilerimizin ziraat bankasına olan faiz borçlarını sileceğimizi, faizsiz kredilerle destekleneceğini kısacası bizde maliyetler düşecek mahsüller para edecek” şeklinde konuştu.