“Demokratlar Osmanlı’nın ilk başkentinde!” DP Yenişehir İlçe Başkanlığı Seçimleri Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde yapıldı.

Engin ÖZKONUK/Özel Haber

Sadullah Gülşen’in tek liste ile girdiği Olağan Kongrede; Türkiye’nin dış politikaları ve Bursa’nın sorunları damgasını vurdu. Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Okur, MKK Üyesi Nazif Kara, DP İlçe Başkanları ve Yönetimleri ve partililer katılarak yoğun ilgi gösterdi. İl Başkanı Çağrı Kaplan’ın Divan Başkanlığını yaptığı seçimde delegelerin tamamının oyunu alan Gülşen; “Sınırlarımızın ötesinde barış getirmek için giden ve haince bir saldırı sonucu hayatlarını kaybeden Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, 83 milyon yüreğe baş sağlığı diliyorum. Başta Genel Başkanım sayın Gültekin Uysal’ın şahsında bugün buraya gelerek bana olan güvenlerini sandıkta gösteren siz değerli büyüklerim, dava arkadaşlarım, çıktığımız bu ulvi yolda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Hep birlikte daha güzel günlerin yaşanacağı Yenişehir’i inşa edeceğiz.” dedi.

“Büyükşehir’in Umudu Ankara, Vatandaşın Demokratlar”

İl Başkanı Çağrı Kaplan; “ Mehmetçiğin ayak bastığı her toprakta adalet gelir. Hunharca saldırı sonrası hayatlarını barış uğruna kaybeden tüm Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum. Biz burada sadece Yenişehir’in yönetimini belirlemiyoruz. Biz bugün, şaha kalkan Kırat’ın tekrar başta Yenişehir olmak üzere, diğer ilçelerimizde her geçen daha da yükselen Demokratların iktidarına yürüyoruz. Yürüdüğümüz yolda inançla hedefimize en kısa süre içerisinde ulaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bursa’nın eksiklerini, açmazlarını sokak sokak biliyoruz. Kavgaya değil, milletimizin onca yıldır gülmediği yüzünü güldürmek için iktidara yürüyoruz. Büyükşehir Belediyesinin umudunu Ankara’ya bağladığı bir dönemde vatandaşın gerçek umudu biziz diyoruz. Vatandaşımızın her zaman her konuda yanında olduk. Olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“İl Tokat; Yenişehir’den Atılacak!”

DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Okur; “Türk Askerine; adı ne olursa olsun yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Savaşında bir namusu vardır, kalleşçe saldırılmaz! DP; Ordusunun yanındadır. Hayatlarını kaybeden, vatanını korurken şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Savaşımız o topraklara kalıcı barışın tesisi içindir. Şehitlerimizi uğurladıktan sonra başlatılan Bahar Kalkanı Harekatının barış ile sonuçlanmasını diliyorum. Türkiye yönetilemiyor diyoruz. İçine düşürüldüğümüz durum ortadadır. Vatandaşımız tenceresi artık kaynamıyor. Ekonomi verileri eksilerin dahi altında. Tüm bunlara rağmen hala pembe tablolar çizerek, kendilerini hayal dünyasında gören zümreye, ilk Osmanlı Tokadı, Osmanlı’nın ilk Başkenti Yenişehir’den atılacaktır. Sadullah ve Çağrı kardeşlerimin şahsında tüm ilçe başkanlarımızın özverili çalışmaları ile iktidara giden yolumuz yakındır. Vatandaşlarımızın derdini ilk koşan siz dava arkadaşlarım, birlikte iktidara giden yolda yürümeye devam edeceğiz.” dedi.