Loading...

Yenişehirliler yemekte buluştu

Yenişehir 5 Temmuz 2019 16:40
Videoyu Aç Yenişehirliler yemekte buluştu
A
a

Yenişehir Yüksek İstişare Kurulunun kurulması ve Yenişehir’in sorunlarını konuşmak üzere Nilüfer’de bir yemekli toplantı düzenlendi. Yemeğe Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da katıldı. Yenişehir’in sorunlarının ele alındığı toplantıda Yenişehir Yüksek İstişare Kurulunun kurulmasıyla ilgili ilk adım atıldı.

Yemekli toplantıya Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş ve Belediye Meclis Üyesi Serhat Savcı’nın yanı sıra Yeni Marmara Gazetesi Sahibi Orhan Efe, Binted eski Genel Müdürü Birgül Yıldız Günay, Erdoğan Büyük Kardeşler, Doğan Yılmaz, Avrupa Konseyi eski Üyesi Nurettin Oruç, Özel Sektör Yöneticisi Muzaffer Çubukçuoğlu, Özel Sektör Yöneticisi Osman Kaya, çiftçi Ahmet Kınık, İş insanı Fahri Büyükkardeşler, İş insanı Emin Yaşar, Eski İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Seyri, Himmet Coşkun Çakır, Mavi Alev Çelik Eşya Sanayi Tic. AŞ. sahibi Ömer Lapacı, emekli öğretmen Osman Tulum ve turizmci Adnan Tulum katıldı.

Toplantıda Aydın’a Yenişehir’in sorunlarından bahsedilirken yapılan ve yapılması planlanan yeni projeleri soruldu ve çözüm önerilerine bulunuldu. Yaptığı konuşmada Yenişehir’in tarımda ilerlemesi,  sosyal tesis, klimalı durak, çevrenin güzelleştirilmesi, kamulaştırılması planlanan alanlar, yaşlılara evde bakım, ihtiyacı olanlara ikinci el eşyaların ulaştırılması gibi projelerden söz eden Aydın, ücretsiz otopark yapılacağı ve haftada bir gün orada Pazar kurulacağı, çok değerli olan saat kulesinin saatini muhafaza edeceğini ve Yenişehir’i geliştireceğini ifade etti. Aydın, ‘’Hepinizin fikrine ihtiyacım var, Yenişehir’i güzelleştirmek için çalışıyoruz. Kurduğumuz Whatsapp hattından sorunlarınızı bize iletin’’ sözlerini kullandı. Aydın son olarak akılcı, maliyetsiz, ellerindeki şartlarla mümkün olabilecek planları öncelikle hayata geçirmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Sohbet havasında geçen yemekte Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ile Yenişehirliler sorunları masaya yatırdı.
 

 
Kaynak : Hanife Örsoğlu/Özel Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat