Loading...

Yıldırım çocuklar için çalışıyor

Bursa 9 Kasım 2019 09:17
Videoyu Aç Yıldırım çocuklar için çalışıyor
A
a

Yıldırım Belediyesi Trafik Şefliği Ekipleri tarafından dün sabah saatlerinde Yıldırım’ın Değirmenlikızık Mahallesi Dörtyol Kavşağı’nda bulunan, Dumlupınar Anaokulu’nun önüne ‘’Önce Yaya İkonu’’ çizildi.

Özel Haber- Hanife Örsoğlu

Yıldırım Belediyesi Trafik Şefliği Ekipleri tarafından dün sabah saatlerinde Yıldırım’ın Değirmenlikızık Mahallesi Dörtyol Kavşağı’nda bulunan, Dumlupınar Anaokulu’nun önüne ‘’Önce Yaya İkonu’’ çizildi. Geçtiğimiz mart ayında İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve öğrencilerin güvenle okullarına girip çıkabilmesi adına Türkiye’nin bütün illerinde okulların önüne ‘’Önce Yaya İkonu’’nun çizilmesi kararlaştırılmıştı. Bu genelgenin ardından çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi’nin talimatı üzerine Trafik Şefliği Ekipleri tarafından Dumlupınar Anaokulu’nun önüne ‘’Önce Yaya İkonu’’ çizildi.

Dörtyol Kavşağı, Yıldırım’da en çok kazaların yaşandığı yerlerden birisi olarak vatandaşları endişelendiriyor. Söz konusu kavşakta meydana gelen kazaları ön plana çıkarmak adına manşetimize taşımıştık. Geçtiğimiz aylarda (31 Temmuz 2019) gazetemiz tarafından yayınlanan ‘’Birilerinin Ölmesi mi Bekleniyor’’ adlı haberimize duyarsız kalmayan Yıldırım Belediyesi Trafik Şefliği Ekipleri, Dumlupınar Anaokulu’nun bulunduğu Dörtyol Kavşağı’na ‘’Dur’’ levhası yerleştirmişti.  Bunun ardından ekipler, trafik güvenliği ile ilgili çalışmalarının devam edeceğini dile getirmişti.

İçişleri Bakanlığı, 81 il Valiliğine, İl Emniyet Müdürlüğüne, İl Jandarma Komutanlığı'na Bakan Süleyman Soylu imzalı 'Önce Yaya Uygulaması' konulu genelge göndermişti. Bunun ardından yapılan çalışmalar, Yıldırım halkı tarafından takdirle karşılandı. Vatandaşlar, Yıldırım Belediyesi’ne mevcut çalışmalarından ötürü teşekkürlerini iletirken Dörtyol Kavşağı’nın artık trafik açısından daha güvenli bir hale geldiğini söylediler. ‘’Önce Yaya İkonu’’nun çizildiğini gören veliler ise öğrencilerin okula giriş ve çıkışlarında bundan sonra trafik konusunda endişelerinin azaldıklarını belirtirken ‘’Önce Yaya İkonu’’nun diğer okullarda da çizileceği için diğer veliler adına da sevindiklerini dile getirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat