Hava Durumu

OMÜ'den Önemli İş Birliği Protokolü İmzalandı

OMÜ ile MİLKAB arasındaki iş birliği protokolü, savunma sanayisine katkı sağlayacak adımların atılmasını ve yerlileşme, millileşme hedeflerine destek olmayı amaçlıyor. Toplantıda yapılan ortak çalışmalar ve laboratuvar ziyareti ön plana çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2024 21:22
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2024 21:22
Kaynak: İHA
OMÜ'den Önemli İş Birliği Protokolü İmzalandı

 Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile bir kablo firması arasında imzalanan iş birliği protokolü ile ülkenin savunma sanayisine katkı sağlayacak önemli adımların atılması, yerlileşme ve millileşme hedeflerine destek olunması hedefleniyor.
OMÜ ile Milli Kablo Savunma Sanayi A.Ş. (MİLKAB) arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında OMÜ ve firma iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan yerlileştirme ve millileştirme üzerine yapılacak ortak çalışmalar masaya yatırıldı. Savunma Sanayi Başkanlığı temsilcisiyle paylaşılan bu çalışmalar hakkında gerekli istişareler yapıldı. Toplantı sonrasında katılımcılarla birlikte OMÜ Kampüsü gezildi ve Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (KİTAM) ziyaret edilerek, çalışmalarda kullanılacak olan laboratuvarlar incelendi.


OMÜ ve firma arasındaki bu işbirliği protokolü OMÜ’nün, ülkenin savunma sanayisine katkı sağlayacak önemli adımlar atmasına vesile olacak. Protokol kapsamında yapılacak çalışmalar, ülkenin yerlileşme ve millileşme hedeflerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
Toplantıya, Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanlığı Kıdemli Uzmanı Aydın Bayraklı, Orta Karadeniz İş Birliği Programı (OKİP) Başkanı Abdurrahman Karataş, Makine Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Mevlüt Gürbüz, OMÜ Teknoloji Transfer Ofisinden Dr. Öğr. Üyesi İdris Sancaktar ve ilgili diğer yetkililer katıldı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.