Hava Durumu

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu: “YEŞİL BURSA BETON BURSA OLDU”

On Medya ekranlarında yayınlanan Bursa Gündemi Programının konuğu olan İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Türkoğlu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere 35 gün kala çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2024 14:29
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2024 14:29
Kaynak: ELİF KUŞ BEŞİK
İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu:  “YEŞİL BURSA BETON BURSA OLDU”

   Seçim çalışmaları süresinde kamuoyuna ‘Cennet Bursa’nın nasıl Cehenneme’ dönüştürüldüğünü anlattıklarını vurgulayan Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 7 yıldır çok kötü yönetim sergilediğini savundu. Anadolu Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Orhan Efe’nin hazırlayıp sunduğu Bursa Gündemi programına Bursa Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşçilerinin çalışma önlüğü ile katılan Selçuk Türkoğlu, Mart ayı başında yapacağı proje tanıtım toplantısı öncesinde bu projeleriyle ilgili olarak önemli bilgiler verdi.

   “Yeşil Bursa Beton Bursa’ya dönüştürüldü” diye konuşan İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, programı hazırladığı görseller ile renklendirdi. “Genelde ve yerelde 20 yıldır iktidar olan Ak Parti’nin Bursa’yı getirdiği nokta bu” diyerek, görsel sunumları ekrana taşıyan Türkoğlu, “Yeşil Bursa Beton Bursa’ya dönüştürüldü. Bursa’nın yeşil ovası nerede?” diye sordu. Nilüfer Çayı’nın zehir aktığını, Bursa’nın hava kirliliğinde şampiyonluğa yükseldiğini ve Nilüfer ile Kestel ilçelerinin dünya sıralamasında en zehirli havayı soluyan ilçeler kategorisine girdiğini, nepotizm soslu rant projesi diye tanıttığı Downtown projesinin kaçak olduğunu, trafik sorununun çözülmediği gibi Bursa’da her sabah doğudan batıya kavimler göçü yaşandığını öne süren Selçuk Türkoğlu, “Bütün marka değerlerini kaybetmiş, çok kötü yönetilen bir Bursa var. Bursaspor küme düşürülmüş, her sene küme düşüyor. Kestane Aydın’a, Havlu Denizli’ye, Kaplıcalar Afyon ve Balıkesir’e kaptırılmış. Davos yapacaklarını iddia ettikleri Uludağ eski günlerini arıyor. Şehrin anayasası yok ve kuralsız yönetiliyor. Yıl 2024 olmuş, Bursa’nın anayasası olması gereken 2050 1/100 binlik planları halen ortada yok. Bursa bu kötü yönetime, bunlara mecbur değil. En pahalı suyu biz içiyoruz. Yeraltı kaynaklarımız bitirilmiş durumda. Bir kere biz Büyükşehir Belediyesini aldığımızda bu sorunlara öncelik vereceğiz, en pahalı suyu içmeye mecbur değiliz. Suyu yüzde 50 oranında ucuz hale getireceğiz” dedi.

   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a yönelik eleştirilerini devam ettiren İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, “Yedi yıldır Bursa’yı yönetmese, mesela tatile göndermiş olsak, daha iyi yönetilirdi. Daha temiz su içerdik, daha temiz hava solurduk, daha çok yeşilimiz olurdu, Şampiyon, Türkiye’nin 5. Büyük takımı Bursa spor küme düşmezdi, trafik bu halde olmazdı” diye konuştu.

   İYİ Parti’nin merkez sağ değil, merkez ve demokrat bir parti olduğunu açıklayan Selçuk Türkoğlu, 81 ilin tamamında ve 922 ilçenin 900’ünde aday çıkardıklarını anımsattı. Nilüfer’de Özgür Şimşek başta olmak üzere İYİ Parti’nin Bursa’nın tüm ilçelerinde de iddialı olduğunu ifade eden Türkoğlu, 1/100 binlik planların acilen yaşama geçirilmesi başta olmak üzere, trafik, temiz hava, meydanlar ve yeşil alanlar konusundaki projelerini anlattı. Deprem riskine yönelik kentsel dönüşüm projeleri konusunda da bilgiler veren Türkoğlu, Büyükşehir Belediyesine yönelik olarak da eleştirilerini sürdürdü. “Toplanma alanları nerede? Bursa ve Gemlik depreme hazır değil. Konteyner, çadır var mı? Gıda depolanması var mı? Elektrik kesintisine karşı önlem ne? Hastanelerin, sağlık kuruluşlarının alt yapısı var mı? Şehrin alt yapısı, trafik ve ulaşım konusunda bir plan proje var mı? Hiç biri yok. Biz kentsel dönüşüm ile birlikte Yunuseli Havaalanı bölgesini toplanma alanı olarak yapacağız. Pisti de kargo uçakları inip kalkabilsin diye 600 metre daha uzatacağız. Bütün bunları 1/100 binlik planlarda da hayata geçireceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey kazansın diye, düşük tempolu çalıştığı yönündeki eleştirileri, “Dedikodu” olarak nitelendiren Selçuk Türkoğlu, Mustafa Bozbey ile bir çay içmişliğinin bile olmadığını kaydetti. Dedikoduların, 14 ve 28 Mayıs’ta montaj kaset çalışması yapan siyasi gruplardan üretildiğini öne süren Türkoğlu, kendisinin şeffaf bir çalışma yürüttüğünü bildirdi. Sendikacılık ve siyaset dönemlerinde hiçbir zaman ‘mış’ gibi yapmadığına dikkat çeken İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, “Türk siyaseti çok kirlendi. Geçmişe dönük bütün çalışmalarıma baktıklarında yoğun tempolu çalıştığımızı herkes görür ve bunu zaten biliyorlar. İşin ilginci, Sayın Bozbey bile benim kadar çalışmıyor. Ben temizlik işçilerinin çalışma önlüğü, süpürge ve faraş alarak aday tanıtım toplantısına çıktığımda sadece caddeleri, sokakları, dağları ve havayı değil, siyaseti de temizlemek için çıktım. Ben ekibimle ve partimle birlikte iddialıyım. Orantısız güç kullanımına, orantısız medya gücüne karşı da çalışıyorum. Biz bütün şehri ve ilçeleri billboardlarla donatıp, büyükşehir bütçesiyle STK ve Muhtarlara kahvaltılar, yemekler veremiyoruz. Buna rağmen mücadelemiz ve çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Kaynak: ELİF KUŞ BEŞİK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.