Hava Durumu

Meteroloji'den "sarı" alarm! Bursa'da 17 Mayıs 2023 hava nasıl olacak?

Bursa’da hava durumu nasıl? Meteoroloji Bursa için 17 Haziran 2023 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2023 10:09
Haber Güncellenme Tarihi: 17.06.2023 10:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenimarmaragazetesi.com/
Meteroloji'den "sarı" alarm! Bursa'da 17 Mayıs 2023 hava nasıl olacak?

Şehir genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzü etkili olurken öğle saatlerine doğru sağanak yağış geçişleri bölgesel olarak yüzünü göstermeye başlıyor. Öğle saatleri sonrası ise kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış Bursa genelinde etkili olmaya başlarken, termometreler gün içerisinde en yüksek 26 dereceyi gösteriyor. Öte yandan sağanak yağış geçişleri yarın ve yeni haftada devam edecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Hava tahmin raporunda kuvvetli sağanak yağış ve sıcaklıkla ilgili uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Hafta sonunu ilk gününe 18 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru çok bulutlu gökyüzü yüzünü gösterirken hava sıcaklığı 23 derece seviyelerinde.

Öğle saatlerinde bölgesel olarak görülen sağanak yağış ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 26 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası 24 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra çok bulutlu gökyüzüyle birlikte kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış geçişleri Bursa’da etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 22 derece olarak ölçülürken çok bulutlu ve sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde çok bulutlu gökyüzü ve yağış geçişleriyle birlikte hava sıcaklığı 21 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de termometreler 20 derece seviyelerinde.

YAĞIŞ GEÇİŞLERİ YENİ HAFTADA DEVAM EDECEK

Meteoroloji tarafından hazırlanan yeni hafta hava tahmin raporunda bugün bugün etkili olmaya başlayan sağanak yağış geçişleri yarın ve yeni haftada da Bursa genelinde bölgesel olarak etkili olmaya devam edecek.

Hafta sonunun son gününde (YARIN) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 18 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve bölgesel olarak etkili olan kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte termometreler 25 derece seviyelerinde ölçülecek.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 17 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 25 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde 17 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra çok bulutlu gökyüzüyle birlikte bölgesel olarak gökgürültülü sağanak yağış geçişleri devam ederken termometreler en yüksek 27 dereceyi gösterecek.

Haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde 17 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 30 dereceye kadar tırmanacak.

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre; tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu ile bu akşam saatlerinde Karaman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın Güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Cuma akşamı itibarıyla Çanakkale, Balıkesir, Edirne ve İstanbul Anadolu yakasında, Cumartesi sabah saatlerinden itibaren ise İzmir'in iç ve kuzey kesimlerinde, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve batısı için kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı bulunuyor.

Vatandaşlarımız, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışları ve kuvvetli rüzgara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSAHAVA DURUMU 18°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU  TAHMİNİ

EDİRNE 18°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, güneyi yer yer kuvvetli olmak üzere il geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 20°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Anadolu Yakasında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 19°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 13°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ 17°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 10°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 19°C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz gece saatlerinden itibaren aralık sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 22°C, 32°C Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 22°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 20°C, 32°C Parçalı ve çok bulutlu

K.MARAŞ 20°C, 33°C Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu aknde Karaman çevrelerinin , sabah saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 17°C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 16°C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 16°C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu

YOZGAT 14°C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu

Ülke Genelinde Hava Durumu Nasıl?

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 14°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ile yarın öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 18°C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 13°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 18°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerin öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

RİZE 17°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TOKAT 14°C, 30°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 19°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu'sunun öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 9°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IĞDIR 16°C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 7°C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 17°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 20°C, 37°C Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 21°C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 23°C, 37°C Parçalı ve az bulutlu

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.