Hava Durumu

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar: “ÇÖZÜM MİLLET PARTİSİ KADROLARINDADIR”

Millet partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, partisinin “Muhteşem Türkiye” vizyon projesi ve hedeflerini anlatarak, Türkiye’nin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik krizden Millet Partisi kadroları ve “Muhteşem Türkiye Projesi” ile kurtulabileceğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2023 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2023 12:38
Kaynak: İSMAİL KEMAL KEMANKAŞ
Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar:  “ÇÖZÜM MİLLET PARTİSİ KADROLARINDADIR”

Bir dizi ziyaret ve etkinlik için Bursa’ya gelen Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, On Medya ekranlarında yayınlanan On ’da Son Nokta Programının konuğu oldu. 1984 yılında kurulan Islahatçı Demokrasi Partisi’nin devamı niteliğinde olan Millet Partisi’nin 23 Kasım 1992 tarihinde yapılan büyük kurultay sonrasında Millet partisi adını aldığını anımsatan Cuma Nacar, kurucu liderleri merhum Aykut Edibali’yi de bu programda bir kez daha saygıyla andıklarını açıkladı.

   Gazeteci Cemal Kırgız’ın hazırlayıp sunduğu On ‘da Son Nokta Programının konuğu olan Millet partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, atanamayan öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekerek başladığı konuşmasında tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı. 14 ve 28 Mayıs 2023 seçimleri sürecini de anlatan Cuma Nacar, Millet İttifakının Millet Partisi ismini gasp ettiğini öne sürerek, Yüksek Seçim Kurulu ve Anayasa Mahkemesinin itirazlarını ret ettiğini açıkladı. Millet Partisi’nin Milliyetçi Muhafazakâr bir parti olduğunu ifade eden Genel Başkan Nacar, “Bu milliyetçilik ve muhafazakârlık içi boşaltılmış kavramlar değildir. 5 bin yıllık Türk tarihi, 1400 yıllık İslam tarihi ve insanlık tarihinden elde edilmiş kazanımlardan ortaya çıkmış bir partiyiz. Üstünlüğün etnik kökende değil, iyilikte, güzellikte, barışta, faydalı olmakta gören bir partiyiz” dedi.

   Türkiye’nin adil ve eşit olmayan seçim sistemiyle yönetildiğini savunan Cuma Nacar, bu sistemle milli iradenin temsil edilmediğini öne sürdü. Millet partisi iktidarında bu engelleri kaldıracaklarını, din istismarının da, din düşmanlığının da olmadığı gerçek bir laik düzen ve seçim sistemi getireceklerini anlatan Cuma Nacar, “Bugün bazı partiler sloganlarımızı ve fikirlerimizi çalıp, gasp ediyor. Biz, bilim, hikmet ve erdemle sorun üreten değil, sorunlara çözüm üreten bir partiyiz. Refah, barış, medeniyet, demokrasi hamlesi olan Muhteşem Türkiye projelerimiz ve hedeflerimiz var. Türkiye’nin kurtuluşu bu hedeflerimizle mümkün olacaktır” diye konuştu.

   Tembelliği öngören faiz ekonomisini kabul etmediklerini, Nas var diyerek kur korumalı mevduat hesabı uygulamasıyla hazinenin peşkeş çekilmesini onaylamadıklarını savunan Millet partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, “Kur korumalı mevduat uygulaması vicdan ve merhamet değildi. Şimdi rasyonel politikalar uygulayacaklarını söylüyorlar. Bugüne kadar niye uygulanmadı?” diye sordu. Yüksek yargıdaki kriz ile ilgili olarak da görüşlerini dile getiren Nacar, “Yargı politize edilip, yürütmenin emrine verilmeye çalışılıyor. Anayasa mahkemesi, yasamayı, yürütmeyi, yargıyı ve bütün mahkemeleri bağlar. Bizim ismimizin kullanılması örneğinde olduğu gibi Anayasa Mahkemesi kararlarını beğenmesek de, kararları uygulanmalıdır” diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini değil, parlamenter rejimi savunduklarını hatırlatan Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, “Kuvvetler ayrılığı ilkesi denge denetim mekanizmasını sağlar. Bugün yaşanan birçok sorunun kaynağında, parlamenter rejimin yok edilmesi vardır” dedi.

   Gazze’de yaşanan İsrail soykırımı ve katliamları konusunda da konuşan Millet partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, “bölgeyi üçüncü dünya savaşının eşiğine getirip, bırakmak istiyorlar. Bütün ülkeler seyirci kalıyor. Bu da akla Emperyalizmin beyni Siyonizm’dir sözünü getiriyor. BOP eş başkanı olduğunu açıklayan Sayın Cumhurbaşkanı da buna seyirci kalıyor. Dış politikada yanlışlar devam ediyor. Suriye sınırındaki mayınlar İsrailli firmaya temizletiliyor. Türkiye sığınmacı deposu haline getiriliyor. İsrail’in yayılmacı politikaları düşünülünce, Suriye ve Lübnan zayıflatılmamalı, desteklenmeli. Ülkemizi yönetenler tam tersini yapıyorlar” diye konuştu.

   Kıbrıs konusuna da ayrı bir parantez açan Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, “Kıbrıs bir devlet politikasıdır. Türkiye’nin soluk borusudur. Annan Planına ülkeyi yönetenler, ‘yes be annem’ derken, merhum genel başkanımız Aykut Edibali, Kıbrıs’ta köy köy gezerek bunun bir intihar projesi olduğunu söylüyordu. Bizi yönetenler Timsah’ın kuyruğu ne uzar ne kısalır derken, biz Kıbrıs’a sahip çıkıyorduk. Şimdi Kıbrıs ve çevresinde doğalgaz rezervi bulunmasa, ülkeyi şirket gibi yönettiğini söyleyenler yine Kıbrıs’a sahip çıkmazlardı. Denktaş’ı bile Türkiye’de konuşturmadılar.  Kıbrıs devlet politikamız olmalıdır. 12 adalara bile sahip çıkmıyorlar. Silahsız olması gereken adalar Yunanistan işgali altında, buna seyirci kalıyorlar” dedi.

Uyuşturucu, kara para aklama, mafya ve çetelerin ortaya çıkıp, bir bir yakalanması konusunda da konuşan Cuma Nacar, “bugüne kadar başka iktidar mı vardı da, neden ihmal edildi?” diye sordu. 31 Mart 2024 yerel seçimleri konusunda da önemli bilgiler veren Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, ittifak konusunda, görüşmek, ziyaret etmek isteyen her partiye kapılarının açık olduğunu belirterek, belli bölgelerde kendilerini destekleme sözünü alırlarsa, Millet Partisinin de o bölgelerde destek verebileceğini kaydetti. Bursa’da açıklandığında herkesin gözünün parlayacağı, heyecanlanacağı bir sürpriz ismi Belediye Başkan adayı olarak açıklayabileceklerini anlatan Nacar, 17 ilçede de kendi adaylarıyla yerel seçimlere girmeyi düşündüklerini ifade etti. Çözümün Millet Partisi kadrolarında olduğunu vurgulayan Cuma Nacar, ihale ve imar yolsuzluklarının olmadığı yerel yönetimlerin Millet Partisi belediyeciliğinde gerçekleşeceğini öne sürdü. Nacar, “Çaresiz değilsiniz, çözüm Millet Partisindedir” dedi.

Kaynak: FERHAT ŞAHİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.