Hava Durumu

Yeniden Refah Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı Nimetullah Narman: “RANTI İŞGÜZARLARIN ELİNDEN ALACAĞIZ”

Yeniden Refah Partisi Bursa Yıldırım Belediye Başkan Adayı Nimetullah Narman On Medya Ekranlarında yayınlanan ‘Bursa Gündemi’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2024 14:51
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2024 14:51
Kaynak: ELİF KUŞ BEŞİK
Yeniden Refah Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı Nimetullah Narman:  “RANTI İŞGÜZARLARIN ELİNDEN ALACAĞIZ”

  31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanı olması halinde yapacağı projeleri detaylarıyla anlatan Nimetullah Narman özellikle kentsel dönüşüm konusundaki açıklamalarıyla dikkat çekti. “Rantı işgüzarların elinden alacağız” diye konuşan Narman, yeni mahalleler oluşturmakla ilgili projelerini anlattı.

   Anadolu Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Orhan Efe’nin hazırlayıp sunduğu On Medya ekranlarında yayınlanan ‘Bursa Gündemi’ programında Yeniden Refah Partisi’nin “Ahlaklı Belediyecilik” mottosu konusunda da önemli bilgiler veren Nimetullah Narman, “Yetim hakkı yemek en büyük günahlardan birisidir. Rüşvet alan, rüşvet veren yetim hakkı yer, en büyük ahlaksızlığı yapar. Biz bunun önüne geçeceğiz. 1 Nisan’da Yıldırım Belediyesine, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ yazısını asacağız” dedi.

   Ak Parti yönetiminin son on yılda ülke ekonomisini çok kötü yönettiğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı Nimetullah Narman, vatandaşın birinci gündeminin de ekmek ve yoksulluk olduğunu söyledi. Yeniden Refah Partisinin yeniden umut olduğuna vurgu yapan Narman, Milli Görüş’ün lideri Merhum Necmettin Erbakan’ın emekliye, işçiye ve emekçiye yönelik geçmişteki ücret iyileştirmelerini anımsatarak, bunun vatandaş nezdinde de karşılığı olduğunu anlattı. Emekliye, emekçiye, gençlere ve engellilere her alanda destek sözü veren Nimetullah Narman, Yıldırım İlçesine yönelik yapacakları projeleri de masaya yatırdı.

   Yıldırım’ın 110 kilometrekarelik yüzölçümü ve 650 bin nüfusuyla Türkiye’nin 50 ilinden daha büyük olduğunu hatırlatan Nimetullah Narman, deprem riskine yönelik kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti. Kentsel dönüşümde yıkıp tamir etmek yerine yeni mahalleler oluşturma projesini tanıtan Narman, “50 dönümlük, 100 dönümlük alanlara modern alt yapılı yeni mahalleler oluşturacağız. Yıkıp tamir etmekle uğraşmayacağız. Vatandaşın 50 metrekare, 80 metrekare, 100 metrekare yerini alıp, onlara 5 milyonluk modern mahallelerde yeni binalar vereceğiz. 500 bin lira veya 1 milyon lira yapacak yerlerini değerlendireceğiz. Bu yeni mahallelerde hobi bahçeleri oluşturacağız. Tarım ve hayvancılığı da destekleyeceğiz. Belediyecilik bunları da gerektiriyor. Gerekli desteği vereceğiz. Yıldırım ilçesinde 40 yaşından genç bina sayısı çok az. Kahramanmaraş Depremlerinde ben oraya gittim. Yıkımın, facianın, depremin ne olduğunu günlerce yerinde gördüm, yardım çalışmalarına katıldım. Yıldırım ilçesinde bu durumun oluşmasına müsaade edemeyiz. Biz kentsel dönüşüm konusunda rantı işgüzarların elinden alacağız. Belediye İnşaat Anonim Şirketi kuracağız. Yıldırım ilçesi Nilüfer ilçesinden daha az değerli değildir. Yollar küçük, alt yapı yetersiz, binalar eski durumda. Buna acil çözüm getirecek bu projemiz hazır ve vakit kaybetmeden yaşama geçireceğiz” dedi.

Yıldırım Baruthane mahallesinde sağlık ocağı olmadığını da belirten Nimetullah Narman, şehir hastanesi uzak geldiği için halkın Şevket Yılmaz hastanesine yığıldığına dikkat çekti. Yeni sağlık birimlerinin yanı sıra mevcut hastane ve sağlık ocaklarına uzman doktorların getirilmesini sağlayacaklarını kaydeden Nimetullah Narman, Yıldırım ilçesinde hiçbir öğrenciyi de okula aç göndermeyeceklerini, belediye olarak günde en az bir öğün sağlıklı yemek desteği vereceklerini söyledi. Yıldırım halkı ile de belediyenin barışacağını vurgulayan Nimetullah Narman, belediyeye borcu olan vatandaşların 1 Nisan itibariyle faiz borçlarını sileceklerini ve taksitlendirme yapacaklyarı sözünü verdi.

   Yeniden Refah Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı Nimetullah Yıldırım, Bursa Spor ’un içinde bulunduğu durumla ilgili bir soruya da, “Derin bir ah çekiyoruz” yanıtı verdi. 2020-2021 sezonunda sahip olduğu firmanın Bursa Spor’a göğüs sponsoru olduğunu da anımsatan Narman, her zaman, her şartta yardım ve desteklerini sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: ELİF KUŞ BEŞİK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.