Hava Durumu

TÖB-SEN Genel Başkanı Deniz Ezer'den Ortak Mücadele Çağrısı

TÖB-SEN Genel Başkanı Deniz Ezer, sendikalı ve sendikasız tüm eğitim emekçilerine yönelik bir açıklama yaparak, sendikaların tabandan gelen taleplere kulak vermesi gerektiğini vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2024 22:33
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2024 22:37
Kaynak: tobsen.org.tr
TÖB-SEN Genel Başkanı Deniz Ezer'den Ortak Mücadele Çağrısı

 Ezer, sendikal rekabetin eğitim emekçilerinin ortak mücadele talebinin önüne geçmemesi gerektiğine dikkat çekti ve birleşik mücadele için tüm sendikaları bir araya gelmeye çağırdı.

Bağımsız ve Eşitlikçi Sendikacılık Anlayışı

Ezer, TÖB-SEN'in iktidardan, siyasi partilerden ve sermaye örgütlerinden bağımsız bir sendika olduğunu, anti-emperyalist, anti-kapitalist, laik, kamusal ve sınıf mücadelesini ana politik hattı olarak benimsediğini belirtti. Ayrıca, inanç, cinsiyet, mezhep ve köken gibi her türlü ayrımcılığı reddeden, eşit ve özgür bir yaşamı savunan, barışı, demokrasiyi ve emek mücadelesinin bütünlüğünü savunan bir sınıf kitle sendikacılığı anlayışıyla hareket ettiklerini ifade etti.

Dayanışma Kültürünün Önemi

Ezer, iktidarın kolektif düşünce ve kolektif bilinç yerine bireyselciliği dayattığını, baskılarla boyun eğdirme ve dayanışma kültürünü yok etme yaklaşımının emek ve demokrasi mücadelesini gerilettiğini belirtti. Bu süreçte, kamu emekçileri arasında dayanışma yerine rekabet yaratılarak eşitsizliklerin arttığını ve sosyal, demokratik hakların geriye gittiğini söyledi.

Ortak Mücadele İçin Çağrı

Ezer, sendikal rekabetin eğitim emekçilerinin ortak mücadele talebinin önüne geçmemesi gerektiğini vurgulayarak, ortak mücadelenin ilke ve yöntemleri üzerinde uzlaşmanın önemli olduğunu belirtti. Herhangi bir sendikanın yer, tarih ve saat vererek diğer sendikaları davet etmesinin doğru bir yöntem olmadığını savunan Ezer, sendika başkanları düzeyinde bir araya gelinmesi gerektiğini ifade etti. Bu toplantıda ortak mücadelenin ilke ve yöntemlerinin belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Korku Duvarlarını Aşarak Yan Yana Gelmek

Ezer, sendikal rekabeti ve siyasal iktidarın oluşturduğu korku duvarlarını aşarak yan yana gelebilmenin ve ortak mücadele yürütebilmenin hayati önemde olduğunu belirtti. Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ve müfredata karşı çıkan sendikalara çağrılarını sürdüren Ezer, tüm sendikalarla bir araya gelmeye hazır olduklarını yineledi.

TÖB-SEN Genel Başkanı Deniz Ezer

Kaynak: tobsen.org.tr

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.