Hava Durumu

Borsa Da Dev Yükselişe Geçecek 5 Hisse!

Borsa da yükselişe geçen ve kendini geliştiren, büyüten hisseler:

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 16:25
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 16:25
Kaynak: HANDAN EFE
Borsa Da Dev Yükselişe Geçecek  5 Hisse!

Smart Güneş Teknolojileri (SMRTG) Sanayi ve Ticaret

Smart Güneş Teknolojileri (SMRTG), 2014 yılında faaliyete geçmiş bir şirkettir. Güneş panelleri üretimiyle uğraşan şirket, güneş enerjisi çözümleri sunmaktadır. 2024 yılının 4. çeyreğinde yıllık güneş paneli üretim kapasitesini 2.9 GW seviyesine çıkarmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, şirket yenilenebilir enerji sektöründe çalışmalarını sürdürmektedir.

Smart Güneş Teknolojileri'nin hisseleri, Borsa İstanbul'da SMRTG sembolüyle işlem görmektedir.

SASA Polyester Sanayi A.S

1. Sermaye Artırımı: Şirketin mevcut 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesi, 15.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde, mevcut ortakların rüçhan haklarının tamamen kısıtlanması suretiyle tahsisli olarak 4.365.000.000 TL (dört milyar üç yüz altmış beş milyon Türk Lirası) satış hasılatı elde edilecek şekilde primli olarak artırılacak.

2. Yeni Pay Çıkarılması: Nakdi olarak arttırılacak nominal sermaye tutarını temsil edecek her biri 0,01 TL (bir kuruş) itibari değerde nama yazılı, imtiyazsız ve Borsada işlem görebilir nitelikte yeni paylar çıkarılacak.

3. Tahsisli Satış Yöntemi: Çıkarılacak yeni payların tamamı halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemiyle şirketin hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.'ye satılacak.

4. Tahsisli Pay Satışı: Tahsisli pay satışı, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Pay Tebliği'nin 13. maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca Borsa İstanbul A.Ş.'nin ilgili pazarında toptan satış yoluyla gerçekleştirilecek.

5. Sermaye Artırımına İzin: Nakdi ve tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımına izin verilmesi için SPK'ya başvuru yapılacak.

6. Fon Kullanım Yeri Raporu:  Sermaye artırımından elde edilecek fonun hangi amaçlarla kullanılacağına ilişkin "Nakdi ve Tahsisli Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yeri Raporu"nun onaylanması ve kamuya duyurulması.

7. Sözleşme İmzalanması: İhraç Belgesi'nin SPK tarafından onaylanmasını takiben, ihraç edilecek payların satılması için belirlenecek bir aracı kurumla sözleşme imzalanacak.

KARTAL YENILENEBILIR ENERJI URETIM A.S.

Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., Türkiye merkezli bir yenilenebilir enerji üreticisi olarak faaliyet göstermektedir. Şirketin ana faaliyet konusu güneş enerjisi santrallerinden elektrik enerjisi üretimi ve bu elektriğin dağıtım şirketlerine Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında satışıdır. Ayrıca, şirket yurt içinde ve yurt dışında elektrik üretim tesislerinin kurulması, işletilmesi, kiralanması gibi hizmetler de sunmaktadır.

Kartal Enerji'nin 9 adet bağlı ortaklığı bulunmaktadır ve grup, Manisa, Denizli, Aksaray, Sivas, Ankara, Antalya ve Konya illerinde toplamda 53.414.33 kWp kurulu güce sahip 52 adet lisanssız güneş enerjisi santrali ile elektrik üretimi ve satışı yapmaktadır. Bu santrallerin faaliyeti, yenilenebilir enerjinin kullanımını teşvik etmekte ve enerji ihtiyacının sürdürülebilir şekilde karşılanmasına katkıda bulunmaktadır.

Ülker, Türkiye'nin köklü ve güçlü yerli markalarından biridir. 1944 yılında Merhum Sabri Ülker ve Asım Ülker kardeşler tarafından Eminönü'nde temeli atılan Ülker, o günden bugüne marka olarak güçlenerek gelmiştir. Hem geleneksel hem de modern değerleri bünyesinde barındıran Ülker, Türk toplumunun sosyal ve ekonomik değişimlerine uyum sağlayan bir marka olarak öne çıkmıştır. Müşterileriyle iletişimde sürekli açık olan Ülker, şeffaflık ilkesini iş faaliyetlerinin merkezine koymuştur.

 

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER)

Günümüzde, Ülker ana markası altında çok sayıda marka bulunmaktadır ve bu markalar geniş bir ürün yelpazesini temsil etmektedir. Her biri gıda sektöründe güçlü bir duruş sergileyen bu markalar, Ülker'in temel değerlerini paylaşmaktadır. Bisküviden çikolataya, şekerlemelerden sakıza, kekten bitkisel yağa kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadırlar.

Ülker, 1944'ten bugüne kadar sadece gıda ürünleriyle değil, aynı zamanda sanayicilik, yönetim, pazarlama, ticaret, reklam ve toplumla ilişkiler gibi alanlarda da kurduğu kurum kültürü ve ilkelerle ön plana çıkmıştır.

Migros Ticaret As (Mgros)

Migros Sanal Market, 1997 yılında kurulan Türkiye'nin ilk sanal market uygulamasıdır. Müşterilere Migros mağazalarında bulunan tüm ürünleri kapıda teslim hizmetiyle sunan Migros Sanal Market, Türkiye'nin öncü, en büyük ve yaygın gıda e-ticaret sitesidir. Müşteri odaklı, güvenilir, teknolojik ve yenilikçi yapısıyla öne çıkan Migros Sanal Market, yaşam kalitesini artırmayı ve market alışverişini hızlı, kolay ve keyifli bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

Migros Sanal Market, hizmetlerini internet ve telefonun yanı sıra akıllı telefon ve tabletlerle de çeşitlendirerek, 2010 yılında "Mobil Market" uygulamasını başlatmıştır.

Kaynak: HANDAN EFE

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.