Hava Durumu

AK Partili Kurtulmuş: Bu milletin derin bir feraseti var

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Şurada sayılı saatler kaldı. Artık günler bile dememize gerek yok. İnşallah 28 Mayıs'ta ikinci turda çok büyük bir farkla milletimiz Tayyip Erdoğan'ı yeniden, yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı seçecek dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 13:49
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 13:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenimarmaragazetesi.com/
AK Partili Kurtulmuş: Bu milletin derin bir feraseti var

AK Parti Genel Başkanvekili Numan KurtulmuşZeytinburnu Tekstil Sanayici İş adamları Derneği ile kahvaltı programına katıldı. Zeytinburnu Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki kahvaltıya çok sayıda iş adamı katıldı. Kahvaltının ardından iş adamlarına seslenen Numan Kurtulmuş'a iş adamları hediye takdim etti.

"TÜRKİYE'NİN HANGİ İSTİKAMETE DOĞRU YÖNELECEĞİNİN TESPİTİYDİ"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gerçekten Türkiye siyasi tarihinin en zor seçimlerinden birisinin ilk raundunu geride bıraktık. Bu seçim sadece önümüzdeki 5 yıl kimin cumhurbaşkanı olacağı, kimlerin milletvekili olacağının çok ötesinde, Türkiye'nin hangi istikamete doğru yöneleceğinin tespitiydi. Birinci turda milletimiz AK Parti'ye açık ara birinci çıkartarak, Cumhur İttifakı'nı da parlamentonun birinci grubu haline getirerek aslında hangi istikamette gidilmesi gerektiğini yani 'Türkiye istikametinde yürüyelim' teklifine onay verdiğini milletimiz göstermiştir.

Türkiye'nin yeni hedeflerine, büyük hedeflerine yürümede parlamentoyu yasama organı olarak bu istikamette görevlendirmiştir. Nihayetinde milletimizin görevi, tercihi, sinyali ilk turda ortaya koyduğu fikir, karar bu yöndedir. Ama sistemin gereği yüzde 50 artı 1 gerektiği için Cumhurbaşkanı seçiminde iş ikinci tura kalmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında Cumhur İttifakı'nın karşısında, AK Parti'nin karşısında içeride ve dışarıda cümle alemin, cümle muhalefet unsurlarının bir araya geldiğini çok yakından takip ettik dedi.

"BU MİLLETİN DERİN BİR FERASETİ VAR"

Kurtulmuş konuşmasının devamında, Niye karşı olduklarını da yine hiç gizleme gereği duymadan ortaya koydular. Ayrıca içerideki havada şuydu Erdoğan'ın karşısındaki aday sanki çok yüksek bir oyla ilk turda kazanacak. Hatta şunu bile söyledi bazıları. Bu ittifakın unsurlarından cezaevlerinin duvarlarını kıracağız. Tırnak içince tutsakları serbest bırakacağız. Yine karşı taraftaki aday açıkça şunları söylemedi mi Yerel yönetim özerklik şartını getireceğiz ve PKK'nın Türkiye'nin içerisinde aynen Suriye'nin kuzeyinde oluştuğu gibi birtakım kantonlar oluşturmasının zeminini hazırlayacağız. Yine aynı şekilde yapılan birçok açıklamayla KHK'lıların yani FETÖ'cü olduğu için kamu görevlerinden ayrılanların, ötelenenlerin tekrar göreve iadesini temin edeceğiz. Hep beraber bunları gördük.

Ortaya da şöyle bir hava çıktı. Sanki muhalefet büyük oyla kazanıyor ve 15 Mayıs sabahı Türkiye'de her şeyi yeni baştan dizayn ediyor. Hatta şunu da çok açık söylediler geleceğiz, yargılayacağız, hapse atacağız, hesap soracağız diye milletin karşısına çıkarak 14 Mayıs'taki zaferi dereyi görmeden paçayı sıvayarak ilan ettiler. Baktığınız zaman bu siyasi tablonun içerisinde gerçekten muhalefetin çok avantajlı olduğu zannediliyordu. Ama bir şeyi ihmal ettiler, unuttular. Bu milletin derin bir feraseti var. Bu millet herkesin ne söylediğini takip ediyor izliyor ve en sonunda kendisinin bu ülkenin menfaatlerine göre kararını veriyor. Millet şunu gördü. Bu kadar cümle alem bir araya gelmeyecek bu kadar farklı unsur eğer Tayyip Erdoğan'ı istemiyor, bu gitsin, yıkılsın diyorsa Tayyip Erdoğan'a destek olmak lazım. Milletimiz de Tayyip Erdoğan'a destek olduğunu yüzde 49.5 oy vererek ortaya koydu. Bu millete şükranlarımızı ifade ediyoruz. Ama henüz bitmedi. Şurada sayılı saatler kaldı. Artık günler bile dememize gerek yok. İnşallah 28 Mayıs'ta ikinci turda çok büyük bir farkla milletimiz Tayyip Erdoğan'ı yeniden, yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin cumhurbaşkanı seçecek. İnşallah yeni bir kapıyı açacak yeni bir defterin ilk sayfasını açacak, yeni bir safhaya geçerek Türkiye Yüzyılı için vira bismillah diyerek bu millet yola koyulacaktır diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.