Hava Durumu

Tarıma Can Veren Sulama Kanalları Temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Kulmahmut Mahallesi'nde tarım arazilerini besleyen sulama kanallarının temizlik ve bakım çalışmalarını tamamladı. Çiftçilerin su sıkıntısı yaşamaması ve verimli tarımsal faaliyetler için sulama kanalları il genelinde temizlendi. Ayrıca, sulama kanallarının bakım, onarım çalışmaları devam ediyor ve 100 bin dekar tarım arazisi su ihtiyacını karşılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2024 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 20.06.2024 13:14
Kaynak: İHA
Tarıma Can Veren Sulama Kanalları Temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Kulmahmut Mahallesi'nde tarım arazilerini besleyen sulama kanallarının temizlik ve bakım çalışmalarını tamamladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin tarım arazilerinde su sıkıntısı yaşamaması ve tarımsal faaliyetlerini verimli şekilde sürdürebilmesi için il genelinde sulama kanallarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını yürütüyor. Bu doğrultuda, A takımı ekipleri, İzmit Kulmahmut Mahallesi'nde tarım arazilerini besleyen sulama kanallarında temizlik çalışması başlattı. Büyükşehir belediyesi, katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir düzeyini artırmaya ve tarımsal kalkınmaya yönelik verdiği desteklerle üretimin kesintisiz devam etmesi için üreticilerin her zaman yanında oluyor.

Bu destekler kapsamında, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı A takımı ekipleri, tarla ve bahçelerini sulayan üreticilerin sorun yaşamaması, yaz aylarında su kayıplarının en aza indirilmesi, kış aylarında da su taşkınları ve sel baskınlarının önlenmesi için Kocaeli genelinde tıkanan, işlevini yerine getirmeyen tarımsal sulama kanalları ile kanaletleri ıslah ediyor. Bu çalışmalarla çiftçiler su sıkıntısı çekmeden tarla ve bahçelerinde ürün yetiştirebilecek.
Büyükşehir Belediyesi A Takımı ekipleri, 2024 yılı sulama sezonunun sorunsuz olması için yaz boyunca tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu ilçelerin farklı noktalarındaki kanalların temizlenmesine devam edecek. Şu ana kadar, Kocaeli genelinde 100 bin dekar tarım arazinin su ihtiyacını karşılayan sulama kanalların bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını tamamladı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.