Hava Durumu

 Oktay Tabur Sessizliğini Bozdu: "Benimle Gurur Duyulması Lazım"

Hakim Oktay Tabur’dan Silah Koleksiyonu Açıklaması

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 18:40
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 18:40
Kaynak: ENGİN ÖZKONUK
 Oktay Tabur Sessizliğini Bozdu: "Benimle Gurur Duyulması Lazım"

Görevden alınan İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur, dinlenme odasında bulundurduğu silahlarla ilgili sessizliğini bozdu. Tabur, çocukları olduğu için silahları evinde tutamadığını belirterek, "Herkesin bir hobisi vardır, ben aynı odada öğle tatilimde resim de yapıyorum. Bununla gurur duyulup aydın, çağdaş, günü gündemi takip eden, vasatın üstünde bir yargıç modeli çizerken, birilerine hizmet edilmek için maalesef ki böyle bir karalamayla karşı karşıya kaldım" dedi.

Silah Koleksiyonuna Açıklık Getirdi

İzmir Adliyesi'ndeki dinlenme odasında 13 tabanca ve 7 uzun namlulu silah bulundurması nedeniyle soruşturma başlatılan Tabur, silahlarının hepsinin ruhsatlı olduğunu ve sadece kendisinin izin verebileceği kişilerin odaya girebildiğini ifade etti. Tabur, "Silahlarımın hepsi ruhsatlı, teşhir etmiyorum. Hepsi bana özel bir odada ve ancak benim izin verebileceğim kişilerin girebileceği bir oda orası. Uzun namlulu deniliyor, hayır onlar av tüfeği, herkesin alabileceği silahlar" dedi.

Silah Hobisini Savundu

Silaha meraklı olduğunu ve koleksiyon yaptığını söyleyen Tabur, "Bu ülkede saçma sapan insanların elinde çok daha farklı silahlar varken, onların mı olması daha güvenli yoksa bir yargıcın mı? Uzun namlulu silahı hiç kimse alamaz, bendekiler av tüfeği ve ruhsat sınırlaması yok. Evimde çoluğum çocuğum var, evde tutmam doğru olmazdı. Herkesin bir hobisi vardır, ben aynı odada öğle tatilimde resim de yapıyorum" şeklinde konuştu.

Sınırlı Erişim ve Güvenlik Vurgusu

Bahsi geçen odayı çok az insanın gördüğünü belirten Tabur, "Bu odayı çok az insan görmüştür. Çok özel dostlar, yüksek seviyede ziyaretime gelen insanlardır. Çocuklarımın bulunduğu ortamda silah bulunduramazdım, çok daha güvenli olan ve ancak benim iznimle girilebilecek bir odada bulunduruyorum" dedi.

Ülkenin Durumu İçin Üzgünüm

Yetkisinin sona erdiğini belirten Tabur, kararname ile nereye atanırsa görevine devam edeceğini belirtti. "Ben üzgünüm, sizler de üzülmelisiniz. Bu ülkenin bir türlü gerçek çıkış yolunu bulamaması nedeniyle son derece müteessirim. Yanlış yanlış üstüne…" ifadelerini kullandı. Tabur, yabancı dil bilen ve çalışkan bir yargıç olduğunu, bu tür yargıçların desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: ENGİN ÖZKONUK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.