Hava Durumu

##Bolu #Boynuzluengerek #Zehirliyılanlar #Doğaseverler #Motosikletturu #Yılangörüntüsü #Atyaylası #Vahşiyaşam #Neslitehlikealtında #Sosyalmedya

Yeni Marmara Gazetesi - #Bolu #Boynuzluengerek #Zehirliyılanlar #Doğaseverler #Motosikletturu #Yılangörüntüsü #Atyaylası #Vahşiyaşam #Neslitehlikealtında #Sosyalmedya haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, #Bolu #Boynuzluengerek #Zehirliyılanlar #Doğaseverler #Motosikletturu #Yılangörüntüsü #Atyaylası #Vahşiyaşam #Neslitehlikealtında #Sosyalmedya haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Isırdığında Öldüren Yılan Türü Bolu’da Görüntülendi Haber

Isırdığında Öldüren Yılan Türü Bolu’da Görüntülendi

Dünyanın en zehirli yılan türleri arasında bulunan boynuzlu engerek Bolu ormanlarında görüntülendi. Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz gün At Yaylası mevkisinde arkadaşlarıyla motosiklet turuna çıkan doğasever Ufuk Ak, dünyanın en zehirli yılan türlerinden nesli tehlike altında ve korunması gereken türlerden boynuzlu engerek yılanına rastladı. Ufuk Ak motorundan inerek yılana yaklaştı. O anları cep telefonu kamerasıyla kayda alan Ufuk Ak, yılanı detaylı inceledi. Bolu’da böyle bir hayvan türünün yaşadığını belgelemek adına görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşan Ufuk Ak’ın görüntüleri yoğun ilgi gördü. “Bolu'da yaşadığı çok bilinmiyor” Bu yılan türünün Bolu’da yaşadığının çok bilinmediğini ifade eden Ufuk Ak, “Boş zamanlarımızda ormanlarda geziyoruz. Gördüğümüz farklı vahşi hayvanları güzel manzaraları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Motorlarımızla gezerken doğada zehirli ve boynuzlu engerek yılana denk geldik. Engerek yılanı olarak da geçiyor. Bolu'da yaşadığı çok bilinmiyor. Ben dikkat çekilmesi açısından bunu sosyal medyada paylaştım. Sosyal medyada bayağı bir izlendi. Türkiye'de aslında 15 çeşit civarında engerek yılanı yaşıyor. Dünya genelinde 34 alt türü olarak da 300’den fazla engerek yılanı var. Daha önce de Bolu'da siyah renkli, maskeli, engerek yılanına denk gelmiştim. Bunu da fotoğrafladım” dedi. “Isırırsa ölme ihtimaliniz çok yüksek” Boynuzlu engerek yılanının ısırdığında ölüm riskinin yüksek olduğunu belirten Ak, “At Yaylası'nın kuzeyinde ormanlık arazide gezerken önümüze çıktı. Rahatsız etmeden biraz inceledik. Engerek yılanları nadiren insanla karşılaşıyor. Öldürme riski de oluyor. Fakat nadiren karşılaşıp, nadiren de ısırırsa ölme ihtimaliniz çok yüksek. Hastaneye yetişme ihtimaliniz neredeyse yok. 10 dakikayla bir saat içerisinde ölme ihtimalin var. Ben tedbirli yaklaştım. Ama tabii riski de göze aldım. Gayet keyifli, güzel bir karşılaşma oldu. Sadece uzaktan biraz dokundum ve aslında biraz da bunun tepkisini ölçmek için asıl amacım rahatsız etmek değil. Sadece bu türün Bolu’da olduğunu belgelendirmek, göstermek vatandaşlara. Çünkü Bolu'da turizm bir hayli var, hafta sonları özellikle piknik alanları bayağı yoğun. Dikkat edilmesi gerekiyor. Sonuçta biz onların alanına gidiyoruz. Gördüğümüz yerde zarar vermemek gerekiyor. Yolumuzu değiştirip o alanı terk etmek gerekiyor” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.