Hava Durumu

##İsrail #Gazze #Filistin #Refah #İsrailordusu #Amerikabirleşikdevletleri #Uluslararasıi̇lişkiler #İşgal #Tahliye #Çatışma

Yeni Marmara Gazetesi - #İsrail #Gazze #Filistin #Refah #İsrailordusu #Amerikabirleşikdevletleri #Uluslararasıi̇lişkiler #İşgal #Tahliye #Çatışma haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, #İsrail #Gazze #Filistin #Refah #İsrailordusu #Amerikabirleşikdevletleri #Uluslararasıi̇lişkiler #İşgal #Tahliye #Çatışma haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

İsrail Ordusu Refah'a Girmeye Hazırlanıyor! Haber

İsrail Ordusu Refah'a Girmeye Hazırlanıyor!

İsrail resmi televizyon kanalı KAN, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine çok yakında bir kara işgali başlatmaya hazırlandığını duyurdu. Kaynağa göre, Refah'taki 1 milyondan fazla Filistinlinin bölgeyi terk etmesi istenecek ve bu süreç için hazırlıklar yapılmaktadır. İşgal ve Tahliye Detayları İsrail ordusunun planına göre, Refah ve çevresinde yaşayan Filistinliler, Gazze Şeridi'nin güneyi ve orta kesimlerinde önceden hazırlanan binlerce çadıra yerleştirilecek. Bu tahliye ve yerleştirme süreci, uluslararası yardım kuruluşları ve çeşitli devletlerin desteği ile gerçekleştirilecek. Kanal, bu bölgelerde kurulan çadır kentlerin uydudan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Amerika Birleşik Devletleri'nin Tepkisi ABD ve bölge ülkeleri, İsrail'in bu planına başlangıçta tereddütle yaklaşmış, insanlara zarar verme potansiyeli sebebiyle endişelerini dile getirmişlerdir. Ancak, İsrail televizyonuna göre, Amerikalı yetkililer zamanla Refah'a girilmesinin önemini kavradılar ve İsrail ile birlikte operasyon odası kurma aşamasına geldiler. Planın Revizyonu İsrail'in başlangıçta hazırladığı plan, ABD'nin çekinceleri nedeniyle dört kez revize edildi. İsrailli bir askeri yetkili, ABD'nin endişelerini anladıklarını, ancak Gazze Şeridi'nde bir askeri operasyonun Refah'a girilmeksizin sonlandırılmasının mümkün olmadığını ifade etti. Gelişmeler ve Uluslararası Durum Gazze'de yoğun çatışmalar ve İsrail'in hava saldırıları devam ederken, Refah, birçok Filistinlinin sığındığı bir merkez haline gelmiş durumda. İsrail'in işgal planları ve uluslararası toplumun tepkileri, bu hassas bölgede gerilimi artırmaya devam ediyor. İsrail ve Hamas arasında arabulucular aracılığıyla yürütülen müzakerelerin sonuçsuz kalması, çatışmanın çözümüne yönelik zorlukları daha da belirginleştiriyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.