Hava Durumu

CHP İçindeki Ayrımcılık ve Tepki: Aday 2 Haftada 2 Kez İstifa Etti

CHP'den Belediye Meclis Üyesi adayı olan Çağatay Çağrı Asilzade, parti içindeki ayrımcılığa ve meclis üyeliği listesine tepki göstererek CHP üyeliğinden istifa etti.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2024 23:04
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 23:04
Kaynak: İHA
CHP İçindeki Ayrımcılık ve Tepki: Aday 2 Haftada 2 Kez İstifa Etti

Denizli'nin Bekilli ilçesinden CHP'den Belediye Meclis Üyesi adayı olan Çağatay Çağrı Asilzade, parti içindeki ayrımcılığa ve meclis üyeliği listesine tepki göstererek CHP üyeliğinden istifa etti. İstifasının ardından başka bir partiye geçmek istediğinde ise CHP İlçe Başkanlığı tarafından tekrar üye yapıldığını öğrenen Asilzade, bu duruma tepki göstererek ikinci kez CHP'den istifa etti ve konuyu yargıya taşıdı.

CHP'den 2 haftada 2'nci kez istifa eden Asilzade, yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere yaklaşık 2 hafta önce çıkarcı, liyakatten uzak, vizyonsuz ve misyonsuz anlayışa karşı çıkarak CHP'den istifa ettim. İstifam sonrası Türkiye İşçi Partisi'ni destekleyeceğimizi ifade etmiştim. CHP'den istifam sonrasında; habersizce, hiçbir onayım ve müracaatım olmaksızın yeniden CHP'ye üye kaydedildiğimi görmüş bulunmaktayız. CHP'den 2 hafta içerisinde 2 defa istifa etmeyi hayatım boyunca bir gurur vesikası olarak taşıyacağım" dedi.

Ayrıca Asilzade, "CHP'nin kendine yakışan düşük oyunlarını halkımızın kıymetli takdirlerine sunuyoruz. Konu hakkında adli mercilere gerekli müracaatlar yapılmıştır. Bunu neden yaptıklarını gayet iyi biliyoruz. Şunu bilsinler ki korktuklarında da haklılar, çünkü kaybedecekler. Belediyeyi temsil kabiliyeti olmayan bu zihniyete geçit vermeyeceğiz. Bizler duranlardan, yerinde sayanlardan, ilerleme kat edemeyenlerden olmayacağız. Daima umutla ilerleyen, geleceği; emekle, alın teriyle, insan hak ve hürriyetlerini savunarak kuranlardan olacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.