Hava Durumu

Dursun Özbek Serveti ve Otelleri: Galatasaray Başkanının Hayatı ve İş Dünyası

Dursun Özbek'in serveti ve iş hayatı hakkındaki tüm detaylar, Galatasaray’a olan tutkusu ve iş dünyasındaki başarısıyla tanınan Özbek'in, sahibi olduğu oteller ve şirketlerle nasıl bir servet elde ettiği merak edilen konular arasında.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2024 16:52
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2024 16:52
Kaynak: FERHAT ŞAHİN
Dursun Özbek Serveti ve Otelleri: Galatasaray Başkanının Hayatı ve İş Dünyası

 Dursun Özbek Kimdir?

Galatasaray Spor Kulübü'nün ikinci kez başkanlığını yapan Dursun Özbek, otomotiv ve turizm sektörlerindeki başarılı girişimleriyle tanınan bir iş insanıdır. 1949 yılında Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğan Özbek, İstanbul Galatasaray Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'nden mezun oldu.

Dursun Özbek'in Serveti Ne Kadar?

2022 yılında yeniden Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'na seçilen Dursun Özbek'in servetinin yaklaşık 300 milyon dolar olduğu tahmin edilmektedir. Otomotiv ve turizm sektörlerinde yaptığı yatırımlar ve sahibi olduğu otel zincirleri, onun Forbes dergisinde düzenli olarak yer almasını sağlamaktadır.

Dursun Özbek Ne İş Yapıyor?

Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'nın yanı sıra otomotiv sektöründe yedek parçacılık yaparak iş dünyasına adım atmıştır. Turizm sektörüne ise 1988 yılında giriş yapmış ve Nippon ve Point Hotel zincirlerini kurmuştur. Özbek, yatırımcı ve işletmeci kimliğiyle tanınmaktadır.

 Dursun Özbek'in Otelleri Hangileri?

Dursun Özbek'in sahip olduğu otel zincirleri arasında:

- Point Otel Taksim
- Point Otel Barbaros
- Point Otel Ankara
- Nippon Otel Taksim
- Kimeros Park Holiday Village Kemer
- Kimeros Ma Biche Hotel Kemer

Dursun Özbek Nereli ve Kaç Yaşında?

Dursun Özbek, Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğmuş olup yaşamını küçük yaşlardan itibaren İstanbul'da sürdürmektedir. 1949 doğumlu olan Özbek, 2024 yılı itibariyle 75 yaşındadır.

 Dursun Özbek'in Aile Hayatı

Dursun Özbek, 1973 yılında Mesude Özbek ile evlenmiştir ve bu evlilikten Gökhan ve Neslihan adında iki çocuğu bulunmaktadır.

Kaynak: FERHAT ŞAHİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.