Hava Durumu

Erdoğan ve Bahçeli takımı tek kale maç oynuyorlar gibi

Yazının Giriş Tarihi: 28.02.2024 14:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 14:04

Sizinde dikkatinizi çekiyor mu, yaklaşan seçimlerde adayların ve parti yetkililerinin konuşmaları. Kamuoyu araştırmaları, sokakta konuşulanlar sanki Erdoğan ve Bahçeli tek kale maç oynuyor.

Belediyeler, yerel yönetim birimleri olarak kentlerde ve ilçelerde ne işler yaparlar, görevleri nelerdir. Vatandaş oyunu kullanırken nelere dikkat edecektir. Seçmenin oylarını belirleyen faktörler nelerdir. Artık bunları hiçbir önemi kalmamış.

Vatandaş hizmet beklerken; onlar mafya usulü kirli pazarlıklar ile uğraşmadan mücadele etmeden taşıma oylar ile seçimleri kazanmanın hesaplarını yapıyorlar.

Arkadaşa;İmar ve Altyapı Hizmetlerini, kentsel alt yapı, su, kanalizasyon gibi hizmetleri soruyorsunuz o; hukuk devleti elden gidiyor diye cevap veriyor.

Kentsel Dönüşümü soruyorsunuz, arkadaş; bunlar rantsal dönüşümdür, hepsini Anayasa Mahkemesine taşıyıp iptal ettireceğiz diye cevap veriyor.

Çevre ve Temizlik Hizmetlerini, temizlik, katı atık yönetimi, çevre sağlığı diyorsunuz, arkadaş; çöpler elbet birgün toplanır, çukurlar birgün kapatılır, birgün çamur temizlenir, ama hukuk elden giderse bir daha gelmez diye cevap veriyor.

Zabıta ve Güvenlik Hizmetlerini, zabıta, acil yardım, itfaiye, kurtarma ve ambulans gibi hizmetleri soruyorsunuz, arkadaş demokrasi elden giderse her şey biter, bu diktatöre karşı bütün demokratik güçler ile iş birliği yapmamız şarttır, hepimiz Atatürk’ün askerleriyiz, DEM’liler dahil diye cevap veriyor.

Trafik Düzeni Sağlamayı, şehir içi trafik düzenini, akmayan trafiği soruyorsunuz, arkadaş; elbette sonunda gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz, ama hukuk çiğnenirse hiçbir yere varamazsınız diye cevap veriyor.

Eğitim ve Kültür Hizmetlerini, kütüphaneler, kurslar ve etkinlikleri soruyorsunuz, arkadaş;beldemize dünyanın en büyük Atatürk heykelini dikeceğiz, ilerici sanatçılarımızla konserler düzenleyeceğiz, laiklik elden giderse şeriat gelir, çağdaş kıyafetlerimiz gider çarşaf peçe gelir, orta çağ karanlığına döneriz diye cevap veriyor.

Vergi Toplama ve Fon Almayı, gelir elde etme yollarını, emlak vergisi ve devletten fon almayı soruyorsunuz, arkadaş; halkımız Cumhuriyet düşmanlarına geçit vermeyecektir diye cevap veriyor.

Vatandaş seçilirseniz hizmet olarak ne yapacaksınız diye soruyor, arkadaş; seçilirsem şehrimiz demokrasinin kalesi olacak, diye cevap veriyor.

Ama adamların hakkını yemeyelim, yıllardır bu hikâyelerle, bu söylemlerle oy almadılar mı? Hem de Kendilerine oy vermeyen rakip partilere oy veren seçmenlere koyun sürüsü hakaretleri yaparak, terliği koysa oyunu verenlerden yıllardır oy toplamadılar mı?

Bu çağdışı kalmış siyasilere söylenecek bir tek cümle var; Türkiye artık eski Türkiye değil, halen anlayamadınız mı?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.