Hava Durumu

“Tutsak” ne demek, Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum

Yazının Giriş Tarihi: 12.04.2023 13:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.04.2023 13:22

Dünyanın en zor işi içinizdeki hainler ile savaşmaktır. Bu hainlerle kalsa iyi bir de onların etrafında halka olan gafiller sürüsü vardır.

Böyle bir başlık neden yazdım.Bir durum tespitidir.

Daha önceleri de zaman zaman PKK ve onun siyasi uzantılarının ağzından duyardık. Ancak ya sabır çekip susardık, vatandaş olarak çok da yapabileceğimiz bir şey yoktu. Bu Tatlısu kurnazları, sözde aydınlar; yakalanan ve yargılanıp Cezaevine konulan tutuklu veya hükümlü örgüt üyeleri için “Tutsaklar” kelimesini kullanmalarından bahsediyorum. Bu kelimeyi bilinçli olarak sık kullanmaları, bu nesebi gayrı sahih kişilerin gizli niyet ve amaçlarını açıkça göstermektedir.

Sahur vakti televizyon izlerken biraz yeşilimsi biraz solumsu ama bölücü hain maalesef Milletvekili adayı dönme (tarihte biz bunlara her ne kadar dönmeler diyor isek de bunlar gerçekte dönmemiş, dönmüş görünenlerdir) bir insan müsveddesi; kameralara bakarak Demokrasi, İnsan Hakları, Kürt Sorununun Barışçıl yollarla Çözümü “Haksız yere içeride tutulan tutsakların özgürlüklerine kavuşması” diye konuşmaya devam edince bende eski günlerin ateşi depreşti.

Tutsak ne demek; şeref yoksunu ne Türk ne de Müslüman olmayan, bizim kıyafetimizi giyip bizden görünen, ülkemden beslenen hem de birinci sınıf hayat süren,nesebi gayri sahih dönme zerzevatlar.

Önce gelin zihnimizi berraklaştırmak ve konuyu açıklığa kavuşturmak için Tutsak ne demektir, anlamı nedir ona bakalım. Bu konuda en güzel ve güvenilir kaynak Kubbealtı Lügat, orada bu kelimenin anlamı aynen şu şekildedir.

Tutsak; (Eski Türkçede tutsık /tut-mak kökünden gelen)Savaşta ele geçirilen düşman, esir demektir. Peki “Esir” ne demektir, yine aynı kaynaktan onu da alalım.

Esir; (Arapça esr – isāre “esir almak”tan)Savaşta düşman eline düşen kimse, tutsak.

Yani Türkiye başka bir ülke ile savaşıyor, aslında içeride tutuklu veya hükümlü bulunan örgüt üyeleri de bizimle savaşan ülkenin askerve elemanları. Biz onların devletinin düşmanıyız, savaşta bize esir düşmüşler. Söylemlerinin basit özeti bu.

Bu alçaklar bu kelimeyi bilinçli seçerek kullanıyor, hatta onlarla ittifak içinde olan diğer partinin adaylarından bazıları da kullanıyor. Bu ittifak içinde yer alan sözde ülkücüler de gülümseyerek seyrediyor, birbirlerine dokunmadan karşılıklı dans ediyor, ara sıra karşıymış gibi sertimsi numaralar yapıp seçmenlerinin gazını alıp takiye yapmaya devam ediyorlar.

Bu alçaklara sormuyorlar, Türkiye ile savaşan hangi ülke, adı nedir, böyle bir devlet var da bizim mi haberimiz yok. Hangi devletin askerleri bunlar,hangi savaşta bize esir düşmüşler.

Bu tutsak dedikleriniz kişilerin Uluslararası Hukuk ve Anlaşmalar da hak ve statüleri, hukuki durumları nedir, ne demeye çalışıyorsunuz. Bunun bir adım ötesi, zaten güdümlerinde olan Uluslararası kuruluşların önüne taşımak mı?

Hangi plan proje içindesiniz. Bu söylemler vatan hainliğidir.

Cumhuriyet Savcılarına soruyorum.

FETÖ’ye bir kurban bağışlamış kişileri örgüt ile irtibatlı ve iltisaklı diye soruşturup dava açan Cumhuriyet Savcılarına soruyorum; PKK’nın amaç ve faaliyetlerini yakından bilen bu kişilerin tutuklu veya hükümlü örgüt üyelerini kastederek “İçerideki tutsakları özgürlüğüne kavuşturmak” vaadinde bulunmaları suç değil midir?

Bunlar örgüt üyesi değiller mi? Örgüt üyesi olmadıkları kanaatinde iseniz dahi bu kişiler TCK 220/7 maddesine kapsamında “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçunu işlemiyorlar mı?

Silahlı örgüt üyelerinden daha tehlikeli olan beşinci kol faaliyeti yürüten bu söylemlerde bulunan alçakların, derhal derdest edilip bu söylemleri ile içerideki örgüt üyelerine moral ve umut aşılayarakdestek olmalarının hesabı kendilerinden sorulmalıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.