Hava Durumu

Nilüfer’de Çolak-Özdemir kapışması...

Yazının Giriş Tarihi: 18.03.2024 15:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 15:20

Son günler yaşanmakta 31 Mart için...

Yarış kızışarak artmakta...

En büyük merak Bursa Büyükşehir’de sonuç ne olacak, Nilüfer’de bu kez değişim olacak mı?

1987’de çıkartılan Bursa Büyükşehir sınırları içinde Merkez İlçe statüsü verilen ve 1989’da ilk belediye başkanını seçen Nilüfer, planlı kentleşmesiyle Bursa’nın gözde bir cazibe merkezi.

Nüfusu 600 bine dayanmış durumda...

MHP’nin Cumhur İttifakı kapsamında aday göstermediği Bursa Büyükşehir ve Nilüfer’de yarışın başa baş gittiği söyleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında ikince kez Alinur Aktaş ile kapışacak olan Mustafa Bozbey’in 4 dönem yönettiği Nilüfer’de de, Bursa Büyükşehir’de de kazananı, İYİ Parti, DEM Parti ve Yeniden Refah’ın belirleyeceği açık...

* * *

Cumhur İttifakı adayı AK Partili Celil Çolak Nilüfer’de yarışa hızlı başladı ve neredeyse dengeleri sarstı.

Ve değişim için tempoyu arttırarak ilerliyor.

4 dönem Başkan yardımcısı ve son dönemde başkan olarak 25 yıldır Nilüfer’in yazgısında imzası olan Turgay Erdem’in yerine aday olan Şadi Özdemir, geçtiğimiz hafta sonu ‘100 güldüren projeler’ mottosuyla kalabalık bir basın ordusu, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla projelerini açıkladı.

Daha önce de rakibi Celil Çolak da tanıtım toplantısında projelerini açıklamıştı.

Şimdi Çolak ve Özdemir’i seçmenler neler yapacakları konusunda daha bir bilgi sahibi artık...

İktidarın da ardında olduğu Çolak mühendis kimliğiyle Nilüfer’e yeni bir bakış açısıyla yaklaşmakta.

Çolak, dışlayıcı olmayan üslubu, kuşatıcı söylemi ve zarif yaklaşımıyla çalışmalarını sürdürmekte...

Celil Çolak 25 yıllık Nilüfer’in yazgısını değiştirmekteki kararlılığına vurgu yapıyor ve “ Nilüfer’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın gündelik yaşamlarına renk katacak yeni bir yaşam alanlarıyla parıltılı bir cazibe ve çekim merkezini Nilüfere kazandıracağız.” diyor.

Değiştir Nilüfer’ sloganıyla yola çıkan ve ilgi çeken kampanyasını her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştıran Celil Çolak, kazanırsa gerçekten sürpriz olamayacak...

* * *

CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir’i SHP üyeliği ve sonrasında SHP İl Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana tanımaktayım.

Bilişim Sektörü’nde çalışan ve son yıllarda yaptığı ARGE çalışmaları ile çok sayıda Ulusal ve Uluslararası ödüle sahip olan ve Belediyelere ‘Akıllı Kentler’ alanında Bilişim Teknolojileri ve Yazılımlar üretmekte...

Zaten ‘100 Güldüren Projeleri’ne de baktığımızda da bilişim teknolojilerini ve yazılım konusunu nasıl kullandığının izlerini görmek hiç de zor değil.

Bu güne kadar çok sayıda sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alan Özdemir’in projelerinde birçok konuda, söz gelimi ‘Dijital Köy, Çevrimiçi Alışveriş Platformu, Dijital Sanat Eğitimleri, Dijital Meslek Eğitimleri, Yapay Zekâ Merkezi’ gibi birçok alanda Bilişim Teknolojilerinin izlerini çok net olarak görmek olası.

Depreme Dirençli Kentler ve İklim krizi konularında duyarlılığını da ortaya koyuyor Özdemir.

Bunların dışında birkaç projesi var ki Özdemir’in bunlar Nilüfer için önemli projeler...

Gençlik Merkezi, Minik Adımlar Bebek Kütüphanesi, Nilüfer Kent Tiyatrosu, balat Açık Hava Tiyatrosu, Ekolojik Köy gibi...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.