Hava Durumu

Meteoroloji’den soğuk ve yağışlı ha uyarısı: 20 Kasım 2023 Bursa’da hava durumu nasıl olacak?

20 Kasım 2023 hava durumu raporu yayımlandı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu değerlendirmelerine göre bugün Rize ile kuzey ilçeleri başta olmak üzere Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli sağanak görülecek. Ağrı ve Kars'ta kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Batı kesimlerde ise sıcaklıklar pazartesi günü yükselecek. Bugün Bursa'da hava nasıl olacak?

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 08:45
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 08:45
Kaynak: HABER MERKEZİ
Meteoroloji’den soğuk ve yağışlı ha uyarısı: 20 Kasım 2023 Bursa’da hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu ( Konya ve Kırıkkale haric ), Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bursa ve Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Bursa’da hava durumu nasıl? Meteoroloji Bursa için 20 Kasım 2023 Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Hafta sonu Türkiye’nin birçok bölgesini etkisini altına alan sağanak yağış ve soğuk hava Bursa’da da etkili olurken yeni haftanın ilk gününde termometreler sabah saatlerinde 0 dereceye kadar geriledi. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte 12 dereceye kadar yükselen sıcaklıklar 3 gün boyunca artışını sürdürecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji’nin 5 günlük yeni hava tahmin raporuna göre hafta sonu etkili olan kuvvetli yağış haftanın ilk gününde yerini dondurucu soğuğa bırakırken yeni hafta için sıcaklık ve yağış uyarısı da geldi. İşte detaylar…

Haftanın ilk gününe 0 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte dondurucu bir soğuk hava etkili olurken termometreler 3 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde ölçülüyor. 

Öğle saatleri sonrası 12 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerle birlikte parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü gösterse de soğuk hava etkili oluyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 10 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde parçalı bulutlu havayla birlikte termometreler 6 derece seviyelerinde.

YENİ HAFTA İÇİN SICAKLIK VE YAĞIŞ HAVA UYARISI

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa’da yeni haftanın ilk gününde dondurucu bir etkili olurken termometreler yükselişte olurken yeni bir yağış uyarısı yapıldı.

Haftanın ikinci iş gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 3 derece seviyelerine kadar geriliyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 18 derece seviyelerini gösteriyor.

Haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde sıcaklığı 7 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 20 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde 11 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yapış geçişleriyle birlikte 18 derece seviyelerinde ölçülecek.

Haftanın son iş gününde ise (CUMA) sabah saatlerinde termometreler 9 dereceyi gösterirken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve sağanak yağış geçişleriyle birlikte en yüksek 19 derece seviyelerinde olacak.

MARMARA HAVA DURUMU
Çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BURSA HAVA DURUMU 0°C, 12°C

Bursa'da parçalı bulutlu hava durumu bekleniyor

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

EDİRNE 2°C, 16°C

Çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 13°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KIRKLARELİ 1°C, 13°C

Çok bulutlu

KOCAELİ 4°C, 13°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı ve İç Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 7°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA -1°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 11°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 12°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 8°C, 18°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

MERSİN 11°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin genelinin (Konya ve Kırıkkale hariç) yağmur ve sağanak yağışlı, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Yozgat, Niğde, Kayseri ve Sivas'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 0°C, 6°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ESKİŞEHİR -1°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatler aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KONYA -1°C, 8°C

Çok bulutlu

YOZGAT -3°C, 5°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, bölge genelinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

BOLU -1°C, 5°C

Çok bulutlu ve karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli, yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE 3°C, 10°C

Çok bulutlu, yer yer çok kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 1°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 1°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin(Amasya ve Çorum hariç) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Doğu Karadeniz 'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Doğu Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AMASYA 5°C, 11°C

Çok bulutlu

SAMSUN 11°C, 14°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 4°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 11°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzeyinin yüksekleri ile Hakkâri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Erzurum ve Muş çevrelerinde kuvvetli, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Erzincan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ERZURUM 1°C, 2°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

KARS 2°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

MALATYA 2°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

VAN 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 7°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 6°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ,

MARDİN 6°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

SİİRT 10°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.