Avustralya’da yaşayan Devrim Reşat Altan, memleketi Orhangazi’yi unutmadı. Gerçekleştirdiği organizasyon ile Orhangazili ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Uzun yıllardır Avustralya’da yaşayan Orhangazi doğumlu iş insanı Devrim Reşat Altan, memleketini unutmadı. Ramazan öncesi Avustralya’da gerçekleştirdiği bir organizasyon ile toplanan bağış ve yardımlarla Orhangazi’de onlarca ihtiyaç sahibi aile için kurban kesilmesini sağlayan İş adamı Devrim Reşat Altan, daha önce de Avustralya’dan Orhangazi’ye birçok ihtiyaç sahibine ulaştırılması için yardımda bulunmuştu. Avustralya’da restoran işletmeciliği yapan Altan, gerçekleştirdiği organizasyonların devam edeceğinin altını çizerek; “Burada yaşayan Türk vatandaşlarımız hayır işleri konusunda çok duyarlılar. Bizler vasıtası ile böyle bir hayra vesile oldukları için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Avustralya’da bulunan Orhangazili bir hayırsever İş Adamı Devrim Reşat Altan’ın katkıları ile kesilen kurbanlar İHH Orhangazi şubesi tarafından Orhangazi’de 150 aileye dağıtımı gerçekleştirildi.

Kesilen çok sayıda kurban eti daha önceden belirlenen 150 farklı aileye ulaştırıldı. Ramazan ayı boyunca Orhangazi’de ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda yardımı çalışmalarına devam edeceklerini belirten İHH Orhangazi Temsilcisi Faruk Uçan “Hayır sahibi kardeşlerimiz Avustralya’da hayırsever iş adamı Devrim Reşat Altan’ın öncülüğünde birlik olup Orhangazili ihtiyaç sahibi 150 aileye kurban eti dağıtılması için 30 adet adaklık kurban bağışında bulundular” dedi. Faruk Uçan, kurban etleri ile muhtelif yardım malzemesi 150 aileye İHH Orhangazi Gönüllüleri tarafından kapı kapı dolaşılarak ailelere teslim edildiğini belirterek, “Ailelerimizin sevinci bizim sevincimizdir, ihtiyaçlarını gidermek öncelikli görevimizdir. Biz hayır sahipleri ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü olmaya, hayırlarınızı yerlerine ulaştırmaya adadık kendimizi. Kapı komşusunu düşünen ve Avustralya’da olsa bile buradaki ihtiyaç sahibi aileleri dert edinen ve bu hayra vesile olan başta hayırsever iş adamı Devrim Reşat Altan olmak üzere tüm hemşehrilerimize ailelerimiz adına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.